Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Štrba po obrátke zúročila dvojnásobnú presilovku

Darí sa im. Štrba je doposiaľ v tabuľke medzi najlepšími. (Autor: riso)
Sportnet|18. sep 2013 o 00:00

Úspešne si doposiaľ počína v piatej lige Sever nováčik zo ŠK Štrba.

Po ôsmich kolách mu v tabuľke patrí výborné druhé miesto za lídrom z Pušoviec.

ŠTRBA. V ostatnom kole si Podtatranci na domácej pôde zmerali sily s Hanušovcami nad Topľou. Po bezgólovom prvom polčase sa po obrátke začali diať veci.

Ešte v 31. minúte prišli hostia o vylúčeného Komára a keď sa im v 62. minúte po strete s vlastným brankárom nešťastne zranil stopér Miček, bol ich osud spečatený.

Na lavičke totiž nemali žiadneho náhradníka, a tak duel museli dohrávať len s deviatimi hráčmi. Domáci to dokonale využili a napokon vyhrali 6:0.

„Keďže sme hrali v dvojnásobnej početnej výhode, hralo sa iba v súperovej šestnástke a tých gólov sme mali dať ešte viac. V prvej polovici sme trpeli na slabý dôraz v súperovej šestnástke. V druhom polčase už hostia ani raz neohrozili našu bránu,“ uviedol tréner ŠK Štrba Milan Sabo.

V Pušovciach nezvládli druhý polčas

Jeho zverenci prehrali pred týždňom v šlágri kola na pôde Pušoviec 0:5, hoci po prvom polčase to bolo bez gólov.

„V prvom polčase sme vynikajúco bránili, Geršič šiel dokonca sám na bránu, no tutovku nepremenil. Absolútne nám nevyšiel úvod druhého polčasu, keď sme inkasovali už v jeho prvej minúte. O tri minúty na to bolo už 2:0 a potom sme sa zlomili. Hrali sme ale proti najlepšiemu mužstvu v súťaži. Je to vynikajúci tím s futbalistami zo Srbska, Prešova i Bardejova. Napriek tomu ma mrzí, že v druhom polčase sme takto vybuchli. Domáci už boli rozbehnutí,“ poznamenal na margo súboja v Pušovciach Sabo.

Súťaž je nesmierne vyrovnaná

Spokojný nie je s tréningovou morálkou niektorých svojich hráčov.

„Obaja útočníci Gallovič i Geršič majú pracovné povinnosti, zo zostavy nám pred sezónou vypadol strelec Mišo Levocký. Brezina podstúpil operáciu a pomaly sa do toho dostáva, vracia sa aj Hurajt. Trochu viac očakávame, čo sa týka gólov, od Rusnáka, ktorý prišiel z Popradu a musí sa viac zžiť s mužstvom. Je to náročnejšia súťaž ako šiesta liga Podtatranská, no stred tabuľky by sme mali bez problémov uhrať. V tabuľke pravdy je to neskutočne vyrovnané a naše súčasné druhé miesto je trochu skreslené. Odskočili iba vedúce Pušovce a na chvoste Kežmarok. V súťaži je viacero kvalitných hráčov a platí v nej pravidlo môj dom - môj hrad. Mužstvá sú vyrovnané, preto po každom domácom zakopnutí je zle,“ ozrejmil kouč Štrbanov, ktorí sa v nedeľu opäť predstavia pred svojimi fanúšikmi, keď privítajú Zámutov.

Pôvodne sa tento súboj mal hrať v Zámutove, no súperi si to na žiadosť Štrby vymenili. „Je to pre nás veľmi dôležitý zápas. Chceli sme ešte pred ním odohrať jedno prípravné stretnutie, no všetci súperi z okolia nám to odmietli. Máme totiž nového hráča z Liptovského Mikuláša, ktorého sme si chceli vyskúšať. Na nedeľu sa musíme čo najlepšie pripraviť,“ dodal Milan Sabo.

Súvisiace články