Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Štrba má pred sebou existenčné zápasy

Richard Hudeček|Publikované 30. mar 2016 o 00:00

Veľmi dôležité duely majú pred sebou futbalisti Štrby vo štvrtej lige Sever.

V stredu privítajú v dohrávke 17. kola na svojom ihrisku v podtatranskom derby súpera z Vysokých Tatier.

ŠTRBA. Pre oba celky je to doslova existenčné stretnutie. V tabuľke sa totiž práve tieto dva tímy krčia na jej samom chvoste. Vysoké Tatry sú s jedenástimi bodmi posledné, Štrba s dvanástimi len o jednu pozíciu vyššie.

V úvodných dvoch kolách jarnej časti sa zverenci nového trénera Petrána predstavili na ihriskách svojich súperov. V Zámutove prehrali 1:2, hoci viedli a druhý gól inkasovali tri minúty pred koncom. Vo 
Vyšnom Mirošove prehrali vysoko 0:4, hoci prvý polčas sa skončil bez gólov.

„V oboch týchto zápasoch sme pomýšľali na bodový zisk. Výkon mužstva v druhých polčasoch nebol taký, ako sme si predstavovali. V Zámutove sme dostali tri minúty pred koncom rozhodujúci, veľmi lacný gól. V Mirošove sme v prvom polčase boli lepší, no urazili sme šťastenu, keď sme zahodili veľké šance. Gól sme nedali dokonca ani do prázdnej brány, keď už bol náš útočník za chrbtom domáceho brankára, no prestrelil. V druhom polčase sme sa nevyvarovali chýb v obrannej činnosti a napokon sme odchádzali domov s debaklom,“ povzdychol si tréner ŠK Štrba Jozef Petrán.

Ihrisko je v dobrom stave

Najbližšie dva duely odohrajú Štrbania na domácom ihrisku. Dnes ich preveria Vysoké Tatry, v nedeľu Spišské Podhradie.

„Verím, že to otočíme a 
začneme zbierať body. Ihrisko je v dobrom stave, ide o to, aby sa chlapci dali dokopy. Tréningový proces nie je podľa mojich predstáv, je to amatérsky futbal. V zápase musia byť nadšenie a zápal. Niekedy je to viac o vôli ako o umení,“ dodal Jozef Petrán.

Súvisiace články