Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Štrba chce ponaháňať lídrov súťaže

Sportnet|Publikované 15. dec 2008 o 23:00

ŠTRBA. Zo šestice podtatranských futbalových kolektívov účinkujúcich v V. lige skupiny S-Z na jeseň najpríjemnejšie prekvapil FK zo Štrby. Zverenci

trénera Milana Saba figurujú po prvej polovici súťaže na vynikajúcom treťom mieste so ziskom 35 bodov. V šestnástich zápasoch so skóre 39:12 vyhrali jedenásťkrát, dvakrát remizovali a trikrát prehrali.

Ako ste spokojný s umiestnením mužstva po jesennej časti súťaže?

- S umiestnením i dosiahnutým bodovým ziskom po jesennej časti sme spokojní. Treba povedať, že pred začiatkom sezóny sme sa oslabili, lebo odišli Švajka a Michalík, čo boli hráči zo základnej zostavy. Kolektívu som napriek tomu veril, lebo tu je silné domáce jadro, doplnené o dobrých futbalistov. Taký dobrý úvod, ako sme mali v tejto jesennej časti, bude ťažké ešte niekedy zopakovať. Vyhrávali sme jeden zápas za druhým, neprehrali sme ani v Poprade s domácim 'béčkom', kde sme remizovali, pričom v tomto stretnutí sme boli lepším mužstvom. Záver jesene sme však nezvládli k našej spokojnosti. Tri zápasy, ktoré sme v ňom prehrali, sme vždy prehrali nešťastne o gól.

Čo vás v prvej polovici súťaže najviac potešilo, a naopak, najviac sklamalo?

- Potešila ma zlepšená tréningová účasť, naopak, sklamali ma prehry v zápasoch, v ktorých sme si verili, že uspejeme, ale nepodarilo sa nám to. S Bardejovskou Novou Vsou nám neprial ani rozhodca, i keď sme vedeli, že tento súper bude chcieť postúpiť za každú cenu. Najviac ma však určite mrzí zápas s Levočou. V prvom polčase sme odohrali najlepší zápas jesene a hoci sa hostia prakticky nedostali za polovicu ihriska, v 42. minúte sme inkasovali gól. V závere stretnutia sa nám podarilo dať dva regulárne góly a vyhrali sme 2:1. Hráči Levoče však neuniesli túto prehru a po zápase nastala 'strkanica'. Nakoniec na to doplatil náš klub pokutou 4-tisíc korún, čo určite nebolo spravodlivé. Toto rozhodnutie bolo pre mňa najväčším sklamaním. Odradilo to i nášho manažéra Jána Kšenzakoviča, ktorý je dušou mužstva, v tom, aby pokračoval ďalej v činnosti.

Splnilo mužstvo všetky vaše predsezónne očakávania a požiadavky?

- Skladba nášho mužstva je veľmi dobrá, tvorí ho partia, ktorá sa dlhšie nemení a všetko sú to veľmi dobrí futbalisti. Dosť ľudí sa ma pýta, či nechceme postúpiť do vyššej súťaže. Určite by sme chceli, ale treba povedať, že Poprad B a Bardejovská Nová Ves majú vytvorené predsa len o niečo lepšie podmienky, ako máme my. Chlapci majú pracovné povinnosti a je veľkým problémom zladiť to s tréningom. Trošku ma mrzí nevydarený záver jesennej časti, lebo tých bodov mohlo byť ešte viac. Škoda, že v niektorých kľúčových zápasoch sme nehrali v plnej sile, keď nám zo zostavy vypadli Lajčák, T. Sabo, Majo Macko, Otčenáš či M. Levocký. Chýbalo nám aj trochu viac športového šťastia, keď takmer v každom dueli, ktorý sme prehrali, sme nastrelili brvno či žrď. To však, samozrejme, k futbalu patrí.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku, alebo stretnutia vonku?

- V uplynulých rokoch sme dosahovali rozdielne výsledky doma a vonku. Tentoraz sme odohrali viacero výborných stretnutí aj na ihriskách súperov a dokázali sme v nich zvíťaziť. Najmä zo začiatku sme zvonku bez problémov vozili body, čo bolo pre mňa ako trénera veľké plus.

Čaká vás zimná príprava. Na čo sa v nej zameriate?

- Úvodnú časť zimnej prípravy tradične absolvujeme v telocvični, veľa bude záležať od počasia. V Štrbe sa stavia 40-metrová umelá tráva, čo je výrazným pozitívom. Chcel by som, aby sme odohrali čo najviac prípravných zápasov, lebo tam by sme sa mali stretávať v hojnom počte. Zápas dá chlapcom viac, ako keď sa na tréningu stretne len 7-8 hráčov.

Očakávate počas zimnej prestávky výrazný pohyb v kádri? Plánujete mužstvo nejako doplniť?

- Chceli by sme späť do mužstva získať Švajku, ktorý bol na hosťovaní v Šuňave. Tí hráči, ktorí sú teraz v mužstve, by mali ostať v našom kádri. Máme aj troch šikovných dorastencov - Gibláka, ktorý sa do zápasov zapájal už na jeseň, Zemana z Popradu, ktorý ešte nebol vybavený po administratívnej stránke, a mladého Grünvalského. Dáme im priestor, aby sa pomaličky mohli zapojiť do mužstva. Pozrieť sa ešte chceme po nejakom brankárovi, lebo máme iba jedného, ktorý má dosť pracovných povinností. Doriešiť potrebujeme ešte aj hosťovanie Lajčáka.

S akými cieľmi vstúpite do odvetnej jarnej časti a čo v nej chcete dosiahnuť?

- Zbrane ešte neskladáme a pri trojbodovom hodnotení za víťazstvo sa ešte môže udiať všeličo. Myslím si, že ešte ponaháňame Poprad B i Bardejovskú Novú Ves. Radi by sme sa k nim ešte viac priblížili, samozrejme, veľa bude závisieť od úvodu odvetnej časti súťaže. Ľudia v Štrbe na futbal chodia radi a my ich chceme ďalej tešiť našou hrou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.