Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Štrba bola u rezervy Popradu lepšia

Sportnet|Publikované 28. aug 2008 o 00:00

Podtatranské piatoligové derby rivalov sľubovalo atraktívny duel, čo sa napokon aj potvrdilo. Za úspešnejší kolektív v ňom možno považovať hostí zo

Štrby, ktorým nechýbalo veľa, aby pokorili svojho súpera. Ich sympatický výkon dal jasne za pravdu, že umiestnenie na špici tabuľky nie je náhodné a hráči trénera Milana Saba si do súťaže výborne načasovali formu.

POPRAD/VEĽKÁ. Hosťujúci kormidelník považoval aj zisk bodu za úspech a po zápase prejavil spokojnosť.

"Určite, že remízu považujem za úspech, pretože v derby zápase má aj bod z ihriska súpera cenu. Musím však podotknúť, že priebeh zápasu ukázal niečo iné, keď v prvom polčase nariadil hlavný rozhodca diskutabilný pokutový kop proti nám a po spornom ofsajde nám neuznal ani regulárny gól. Napriek týmto nepochopiteľným verdiktom rozhodcov prinieslo stretnutie pekný futbal s potrebným množstvom vzruchu a gólov. Som rád, že samotný duel sa hráčom nevymkol z rúk, no je na škodu veci, že to tak bolo zo strany rozhodcov. Cením si prístup domáceho mužstva, ktoré spolu s nami nevyvolalo na ihrisku žiaden konflikt a diváci mohli byť svedkami obojstranne slušného zápasu. Keďže sa nám momentálne herne darí, čo má pozitívny psychický dopad na mužstvo, môžeme sa pokojne pripravovať na ďalšie zápasy, čo je taktiež veľkou vzpruhou pre samotných hráčov. Naše mužstvo je super partiou, ktorá ťahá za jeden koniec povrazu a má reálny predpoklad dosahovať úspešné výsledky aj v nastávajúcom období."

Domáci sklamali

Domáci kouč Juraj Kšenzakovič neskrýval po zápase sklamanie najmä zo straty bodov, ku ktorej by v takýchto dueloch nemalo dochádzať.

"Vzhľadom na celkový priebeh zápasu môžeme byť napokon radi, že sa nám podarilo uhrať remízu, pretože hostia dosiahli možno aj regulárny gól, ktorý im nebol uznaný. Na druhej strane som sklamaný zo straty bodov, pretože v druhom polčase sme mali ešte polhodinu na to, aby sme pridali tretí gól, čo sa nám však nepodarilo. Herne skúseného súpera mali naši mladí hráči, ktorí boli na tom fyzicky lepšie, prevýšiť, no tempo hry nedokázali vystupňovať a dostatočne sa nepobili o víťazstvo. Aj keď sme teraz v akomsi útlme, som rád, že sme konečne kompletní, čo je určitým pozitívom a malo by nám to výrazne napomôcť pri zodpovednej príprave na ďalšie zápasy. Musím však podotknúť, že takéto derby zápasy by mali rozhodovať špičkoví arbitri z nášho okresu, ktorých podľa mňa máme dostatok. Rozhodcovia z iných okresov totiž dokážu výrazne ovplyvniť samotný zápas, a inak to nebolo ani teraz, keď viac-menej poškodili hostí zo Štrby. Ide o objektivizáciu merania síl, ktorá by mala byť na potrebnej úrovni."

Súvisiace články