Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Strážske okúsilo trpkosť prehry

Sportnet|Publikované 25. aug 2008 o 22:00

Strážske inkasovalo prvé góly. Aj v súčasnosti, podobne ako pred rokom, sa mužstvo ešte len dáva dokopy. STRÁŽSKE. Piatoligoví futbalisti

Strážske inkasovalo prvé góly. Aj v súčasnosti, podobne ako pred rokom, sa mužstvo ešte len dáva dokopy.

STRÁŽSKE. Piatoligoví futbalisti Strážskeho prehrali v nedeľu v Lastomíre 0:3. Oslabený tím nemal proti viditeľne skúsenejším domácim veľké šance na úspech. Z rôznych príčin mu v zostave chýbalo niekoľko hráčov, a tak sa zameral predovšetkým na pozornú defenzívu. Tá však nie vždy stačila zachytávať protiútoky lastomírskeho mužstva a v troch prípadoch kapitulovala.

Citeľne oslabení

"Myslím si, že za aktivitu sme si ten jeden gól zaslúžili," povedal strážsky tréner Miloš Marko. Narážal hlavne na dve zahodené sľubné šance svojich zverencov. Tí prakticky vôbec nevyužili herný útlm Lastomíra v druhej polovici prvého dejstva po Verbičovom góle z 20. minúty, ktorým dal na 1:0. "Veľmi pociťujeme absenciu zraneného tvorcu hry Martina Hajdučka. Vo víťaznom zápase v Nacinej Vsi si silno narazil rebrá a odvtedy pauzuje," pomenoval jednu z príčin slabšej hry. V zostave neboli ani ďalší kľúčoví hráči, ktorí cez leto brigádujú v zahraničí. "Trocha mi to pripomína situáciu z minulého roka, keď sme sa takisto ťažšie rozbiehali. Našťastie, v tomto roku sa to až tak markantne neprejavuje na výsledkoch," konštatoval. Spomínané skutočnosti sa podpísali pod fakt, že z kolónky inkasovaných gólov Strážanov definitívne zmizla nula.

Domáci boli lepší

"Úplne na rovinu však priznávam, že podstatne skúsenejší Lastomír bol jednoznačne lepší," uviedol tréner hostí. Zdôraznil, že dosiahol absolútne zaslúžené víťazstvo. Strážske však môže tešiť, že na rozdiel od predchádzajúcich súperov Lastomírčanov neinkasovalo päť gólov za polčas. "Je to však pre nás len slabá útecha," uzavrel tréner Strážskeho Miloš Marko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.