Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Strážske loví v lastomírskych vodách

Sportnet|Publikované 23. dec 2006 o 00:00

Strážske Piatoligoví futbalisti Strážskeho zimujú so sedemnástimi bodmi na desiatom mieste v tabuľke. V predsezónnych plánoch rátali s umiestnením v

zlatom strede pelotónu, no doplatili na zbabranú prvú polovicu jesennej časti. "V úvodných kolách nám z rôznych príčin chýbalo viacero hráčov. Mal som k dispozícii úzky a po kvalitatívnej stránke slabší káder. Z toho dôvodu sme v prvých piatich kolách súťaže získali len jediný bod za domácu remízu s Michaľanmi. Doma sme utrpeli až dve prehry, keď nás zdolali Borša a nováčik zo Sokolian. Hovorím však, že som mal málo hráčov. Napríklad, na stretnutie druhého kola v Buzici horko-ťažko nastúpilo jedenásť futbalistov. Obrat nastal v siedmom kole, keď sme zvíťazili nad Medzevom. Následne o týždeň sme vyhrali v Poproči," pustil sa do hodnotenia ostrieľaný kormidelník Jozef Štafura.

To už v mužstve boli kvalitné posily. Obranu vystužil skúsený Rudolf Feňuš z Topolian. Do stredovej formácie pribudli hráči s treťoligovými skúsenosťami Natafaluši z Brekova a Janev zo susedného Vranova nad Topľou. "Navyše, objavil sa aj Pavúk, ktorý sa vrátil z pracovného pobytu na Cypre. V útočnej činnosti bol veľkým prínosom Verbič z Lastomíra. S týmito futbalistami to už bolo o inom. Na domácom trávniku sme už nezaváhali a pri troške šťastia sme mohli priniesť viac bodov aj z ihrísk súperov. Tam sme si vybojovali šesť bodov za víťazstva v Poproči a vo Vojčiciach. Lepšie výsledky sme mohli uhrať na zalužickej a čičarovskej pôde. Zomreli sme ale na krásu. Práve preto mi počas zimnej prípravy pôjde o stabilizáciu výkonnosti, keďže chceme skončiť v hornej polovici tabuľky," pokračoval v bilancovaní.

Zimné zaberačky začnú zhruba v polovici januára. Strážania budú štartovať v Zimnom pohári VsFZ a na halovom turnaji ObFZ. Z dobre informovaných zdrojov sme sa dozvedeli, že celok posilnia dvaja kvalitní hráči. "V týchto dňoch funkcionári pracujú na príchode záložníka Michala Dzurja, ktorý na jeseň pôsobil v Lastomíre. Absolvoval s nami niekoľko tréningov a o tom, či za nás na jar nastúpi, sa rozhodne na rokovaniach medzi vedeniami klubov. Z hosťovania v spomínanom tíme sa do Strážskeho vracia ofenzívna opora Miloš Kopka. Domnievam sa, že pôsobenie v rodnom meste je pre neho výhodnejšie, keďže tu má aj zamestnanie a nemusí dochádzať," uzavrel lodivod, ktorý svojho času trénoval s Milanom Lešickým slovenskú dvadsaťjednotku.

Súvisiace články