Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Strážske ide do jarnej odvety s novým trénerom

Staronová tvár v Strážskom. Zoltán Csomos sa vrátil z hosťovania. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 21. mar 2012 o 23:00

Doterajšieho lodivoda Moroza, ktorý sa vzdal funkcie, vystriedal Vladimír Sivý.STRÁŽSKE. Futbalisti štvrtoligového Strážskeho majú od minulého týždňa nového trénera.

Doterajší kormidelník Vladimír Moroz sa totiž začiatkom marca vzdal tejto funkcie a namiesto neho prišiel skúsený kouč Vladimír Sivý, ktorý naposledy pôsobil v Nižnom Hrušove.

Vladimír Sivý odštartoval zimnú prípravu s futbalistami Nižného Hrušova, ktorým patrí posledná priečka v tabuľke regionálnych majstrovstiev. Po šesťročnom pôsobení sa v tamojšom klube rozhodol skončiť.

„Po odchode sponzora sa mužstvo oslabilo, odišli kvalitní hráči, ktorých nahradili mladí dorastenci z okresnej súťaže. Hlavným dôvodom môjho konca však bolo to, že som si chcel od futbalu konečne oddýchnuť,“ povedal na úvod V. Sivý, ktorý je rodákom z Mysliny neďaleko Humenného.

Seriózni ľudia

Skúsený kormidelník však bez trénerského remesla dlho nezostal. Oslovili ho funkcionári Strážskeho, kde zostali po odchode V. Moroza bez trénera.

„Bol som rozhodnutý oddychovať, ale Strážania boli neoblomní a prehovárali ma asi dva týždne. Sú tam seriózni ľudia, tak som sa im rozhodol pomôcť. Uvidím, ako to budem stíhať popri práci, možno tam pobudnem mesiac, možno aj dlhšie,“ uviedol tréner, ktorý v závere tohto roku oslávi okrúhlu päťdesiatku.

Sivý má za sebou na novom pôsobisku aj jeden prípravný zápas. Na ihrisku Sečoviec dosiahol výhru 3:1, keď sa hetrikom zaskvel Karafa. Pre ŠK Strážske to bola generálka na jarnú časť súťaže.

„Ako prvé som si hneď všimol, že mužstvo je po kondičnej stránke slabo pripravené a škrípe aj herná disciplína. V tíme sú šikovní futbalisti, ktorí majú klady aj nedostatky. Poznám útočníka Karafu, ktorého som v minulosti chcel do N. Hrušova aj Surmina alebo Kopku. Potrebujeme skvalitniť defenzívu, problémy sú aj s ofenzívou,“ konštatoval.

Strážania odohrali v zimnej príprave okrem duelu v Sečovciach ďalších 6 previerok. Na michalovskej umelej tráve prehrali s Humenným 0:9, Sobrancami 3:5, Veľkými Revištiami 1:3 a remizovali s Nacinou Vsou 1:1, doma porazili Palín 2:1 a vo Vranove n/T. podľahli domácim 0:4.

Štart v Turni n/B.

Ôsmy tím tabuľky začína jarnú časť už túto nedeľu na pôde Turne nad Bodvou.

„V tejto súťaži budem pôsobiť prvýkrát, takže nemám prehľad o tomto mužstve. Naším cieľom je vyhnúť sa bojom o záchranu a pohybovať sa v pokojnom strede tabuľky,“ dodal V. Sivý. Káder po jeseni opustila dvojica Romanec - Kužma a pribudli doň Tabaka, Maskaľ a z hosťovania v Palíne sa vrátili Csomos a Čornej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.