Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Strapko verí, že body ostanú doma

Sportnet|Publikované 16. sep 2008 o 22:00

Po hladkom domácom víťazstve sa hráči Inžinierskych stavieb Košice predstavili na palubovke úradujúceho majstra v Prešove, kde v repríze

minuloročného finále s Tatranom ťahali za kratší koniec. Aj keď v prvom polčase prehrávali o dva góly, v druhom favorit prestriedal a nepripustil žiadne prekvapenie.

KOŠICE. Mladý celok dokázal s favoritom, ktorého hráči mali z predchádzajúceho dňa v nohách duel českej extraligy s Hranicami dlho krok, ale nakoniec sa predsa len ukázali herné skúsenosti vyzretejšieho súpera, ktorý vyhral rozdielom siedmich gólov 40:33.

Dnes proti policajtom

Súboj s oveľa silnejším a herne skúsenejším celok ukázal dvojici košických kormidelníkov, kde ich najviac tlačí topánka. Predsa len mladíkom chýbajú väčšie medzinárodné skúsenosti a hoci viacerí z nich sú reprezentačných výberoch, nemajú toľko možnosti k konfrontácii so zahraničnými hráčmi ako celok Tatrana. O lepší výsledok sa pripravili stratou koncentrácie a zároveň aj ľahkých lôpt, čo nahralo vyzretejšiemu celku. "Môžu nás mrzieť zahodené šance a potom sme často hrali v početnom oslabení, čo nás oberalo o dosť síl," hovorí na margo prehry Martin Strapko. Počas leta sa špekulovalo, že kvôli zdravotným problémom s krížami ukončí hráčsku kariéru. Po odchode Patrika Hruščáka by to bola ďalšia citeľná strata a chýbala ostrá spojka. "Zatiaľ nechcem nič zakríknuť," hovorí. "Bolesti nemám a verím, že zranenia sa mi tentoraz budú vyhýbať," dodal s úsmevom. Dnes podvečer hostia hádzanári Inžinierskych stavieb bratislavských policajtov, ktorí majú na svojom konte štyri body za dve víťazstvá. "Každý súper vzbudzuje rešpekt, ale my hráme v domácom prostredí, ktoré nám velí vyhrať. S týmto súperom nikdy neviete povedať na čom ste. Dokáže prekvapiť, ale aj vybuchnúť a proti nás sa stále dokáže vytiahnuť a dobre pripraviť. Dôležité bude ako vstúpime do stretnutia, doma nám ti vyšlo, v Prešove sme akoby zaspali a potom sme doťahovali náskok súpera," povedal M. Strapko. Na jeho góly sa spolieha aj dvojica kormidelníkov, no v nedeľu sa mu príliš nedarilo. "Nehralo sa mi dobre, nevedel som sa dostať do tempa a stratil som aj nejaké lopty. Verím, že dnes to bude lepšie a body ostatnú doma," konštatoval M. Strapko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.