Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Stranovská nepostúpila do finále skeetu

TASR|19. aug 2004 o 14:23

Atény 19. augusta (TASR) - Slovenskej reprezentantke Andrei Stranovskej nevyšiel vo štvrtok v Aténach ani druhý pokus prebojovať sa do olympijského finále, ...

Atény 19. augusta (TASR) - Slovenskej reprezentantke Andrei Stranovskej nevyšiel vo štvrtok v Aténach ani druhý pokus prebojovať sa do olympijského finále, keď skončila v kvalifikácii na poslednom 12. mieste nástrelom 66 bodov.

Skúsená 34-ročná členka SŠŠR MV SR Bratislava pritom odchádzala do gréckej metropoly v dobrej pohode, sama spolu s trénerom Jurajom Sedlákom cítili, že by to mohlo vyjsť. Na postup tipovali, že by mohlo stačiť 70 b, napokon bolo treba streliť 68. Žiaľ, Stranovskej výkony mali klesajúcu tendenciu, na prvej položke z 25 holubov trafila 23, na ďalších dvoch to bolo vždy o jeden menej a to ju odsunulo na 12. miesto. Pritom po dvoch to vyzeralo ešte celkom nádejne, so 45 bodmi bola na 7. mieste, keď na postup strácala iba jeden bod, no nevydarenou poslednou položkou sa o finálový sen definitívne pripravila.

"V tejto chvíli ťažko hľadám slová a rovnako ťažko mi je odpovedať, prečo som takto dopadla," povedala evidentne zaskočená Andrea Stranovská a pokračovala: "Možno to bolo tým, že poslednú položku som išla tak trocha na istotu, rozhodne to nebolo z tlaku veľkých pretekov. Dokonca som presvedčená, že som bola pripravená dobre, možno chýbal kúsok šťastia." Pred odletom do Atén sa slovenská reprezentantka obávala vetra, ktorý im tak znepríjemnil predolympijskú previerku v rámci Svetového pohára, ale na ktorom si pred štyrmi mesiacmi aj za týchto podmienok vybojovala pekné piate miesto výkonom 83 (64+19). "Dnes boli podmienky dobré, bolo teplo a pofukoval len taký mierny vetrík," uviedla A. Stranovská s poukázaním na to, že poveternostné podmienky sa pod jej výkon rozhodne nepodpísali. Jej sklamanie je o to väčšie, že pre úspech urobila maximum. "Skutočne som všetko robila pre to, aby som neúspech zo Sydney, kde som skončila ešte o jedno miesto horšie, odčinila. Prečo mi to opäť nevyšlo, je mi v tejto chvíli skutočne ešte ťažko analyzovať. Na druhej strane mi nič iné nezostáva, len sa o to pokúsiť znova, veď náš sport sa dá robiť aj v pokročilejšom veku." Na otázku či tým myslela na olympijský Peking 2008 odvetila: "Možno aj ten, lenže tam sa najskôr treba dostať cez získaný kvóta plac, a to tiež nie je jednoduché."

Nezdar Andrei Stranovskej ťažko znášal aj jej tréner Juraj Sedlák. "Po dvoch položkách to vyzeralo ešte celkom sľubne, Andrea atakovala finále. Bola na 7. mieste, len bod od postupu. Lenže v poslednej položke začala robiť chyby, možno aj z toho, že cítila šancu na finále. Začala strieľať na istotu a chyby, ktoré robila, ju akoby rozladili. Nemôžem povedať, že by to bolo z nejakého prílišného tlaku na jej osobu. Naopak, zdala sa mi úplne v pohode, ale možno hneď prvá položka, kde urobila chybu, na ňu zapôsobila," povedal Juraj Sedlák.

Súvisiace články