Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Stranovská na Sydney zabudla, v Aténach pokus o reputáciu

TASR|15. aug 2004 o 07:07

Bratislava 15. augusta (TASR) - Ako posledná z trojice strelcov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na tohtoročnom športovom vrchole roka, Hrách XXVIII.

olympiády v meste pod Akropolou, odcestovala v nedeľu do Atén skeetárka Andrea Stranovská aj so svojím trénerom Jurajom Sedlákom. Pod piatimi olympijskými kruhmi to bude pre skúsenú, 34-ročnú rodáčku z Trnavy po Sydney druhý štart a v hlavnom meste Grécka sa pokúsi byť lepšia, akým bolo jej 13. miesto v krajine protinožcov.

Sama netajila, že Sydney boli pre ňu jej najväčším sklamaním v doterajšej kariére (skeetu sa venuje už 20 rokov), ale ako povedala, už je to za ňou. "V Sydney som zaplatila nováčikovskú daň, na druhej strane mi štart na tamojšej olympiáde niečo dal," tvrdí Andrea Stranovská, ktorá sa v tomto roku predstavila na dvoch väčších akciách, Svetovom pohári v Aténach, ktorý bol zároveň aj olympijským testom a na ME v cyperskej Nikózii. A najmä na európsky šampionát sa snažila čo najskôr zabudnúť, 13. miesto za výkon 65 b., bolo pre ňu obrovským sklamaním, sama ale verí, že sa z tohto neúspechu aj poučila. Príprava na OH bola podľa nej náročná, okrem Trnavy časť z nej absolvovala aj v rakúskom Hinterbergu, čo považovala za veľmi užitočné a po nezdare v Sydney začala v príprave spolupracovať aj s fyzioterapeutom a ako povedala verí, že ju to posunulo dopredu. Pre OH v Aténach si konkrétny cieľ nestanovila, v každom prípade je ale pripravená napraviť to, čo jej nevyšlo pred štyrmi rokmi v Austrálii. "Vôbec nemám predstavu aký výkon bude v Aténach stačiť, môžem sa len domienavať, že tých 70 bodov by mohlo stačiť na finále," zaprognózovala si strelkyňa s postavou basketbalistky (meria totiž 186 cm) a dodala: "V príprave som sa na tejto úrovni pohybovala, dôležité to bude ale potvrdiť na aténskej strelnici." S ňou skúsenosť má zo Svetového pohára, vtedy na ňom skončila na 5. mieste výkonom 83 b. "Bolo to náročné, prekvapil nás tam silný vietor. A počula som, že vetry by mali sprevádzať našu súťaž aj teraz, čo by nebolo dobré. V takom prípade by to potom bolo aj o šťastí," uviedla Andrea Stranovská, ktorej v príprave na tento športový sviatok vyšli v ústrety aj na jej trnavskom pracovisku, obchodnej firme Glynwed. Jej súťaž je v Aténach na programe vo štvrtok 19. augusta, domov sa vracia 22. augusta. Ak jej to čas dovolí, rada by si pozrela aj niektoré iné športy. "Hlavne vodácke, pretože v Sydney som to nestíhala. A teším sa hlavne na atmosféru, aká v Aténach bude panovať," uzavrela Andrea Stranovská.

Optimistom je pred Aténami tréner Stranovskej Juraj Sedlák. "Technicky je Andrea na tom najlepšie za posledné dva roky a aj výsledky z prípravy za posledné tri týždne sú povzbudzujúce. Tých 70 bodov má v rukách, pôjde už len o to, ako zvládne ten tlak olympijskej atmosféry v deň svojej súťaže. Podľa mňa je pripravená veľmi dobre, sama veľa pracovala na tom, aby sa z Atén vracala spokojná," povedal Juraj Sedlák.

Súvisiace články