Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Štrajk NHL: z rozhodcov predavači áut a inštalatéri

TASR|13. okt 2004 o 13:30

Toronto 13. októbra (TASR) - Rozhodcovia v NHL sú osobami, na ktorých sa počas lockoutu v profilige akosi pozabudlo. Pritom práve oni patria k ľuďom, ...

Toronto 13. októbra (TASR) - Rozhodcovia v NHL sú osobami, na ktorých sa počas lockoutu v profilige akosi pozabudlo. Pritom práve oni patria k ľuďom, ktorí po finančnej stránke zatiaľ najviac doplácajú na hernú výluku.

Hlavný arbiter Stephen Walkom - pískal aj na tohtoročnom Svetovom pohári - si tak musí chtiac-nechtiac privyrábať trénovaním mladých hokejistiek, ďalší renomovaný kanadský rozhodca Don van Massenhoven predáva autá a Bill McCreary dokonca inštaluje kuchynské zariadenia. "Od 25 rokov som nikdy tak nedrel," povzdychol si McCreary. "Ale musím si nejako vyplniť dlhé dni a zamestnať sa prácou. Určite by som však radšej rozhodoval zápasy," dodal 48-ročný rozhodca.

Kým hokejisti, ktorých priemerný zárobok dosahuje sumu 1,8 milióna dolárov, si pred očakávaným lockoutom našetrili dosť peňazí, skupina 44 hlavných arbitrov musela v ťažkej dobe nájsť náhradné riešenie. "S dnešným stavom sme síce tiež počítali, ale vždy sme dúfali, že sa spor vyrieši," mieni Walkom.

Priemerný zárobok hlavných rozhodcov NHL sa pohyboval v uplynulej sezóne okolo sumy 100.000 amerických dolárov. Teraz však bývalý policajný dôstojník Don van Massenhoven, ktorý si prvýkrát obliekol čiernobiely pruhovaný dres na klziskách NHL pred 11 rokmi, musel poprosiť o zamestnanie svojich priateľov. "Kamarát, ktorý predáva autá, mi ponúkol džob a ja som ho s radosťou prijal. Nechcem sa len tak flákať a čakať na koniec štrajku. Musím sa nejako postarať o rodinu," myslí si van Massenhoven.

Súvisiace články