Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Stopéra Tatrana vyprovokoval súper

Sportnet|Publikované 17. sep 2007 o 22:00

PREŠOV. Stopér prešovského Tatrana Michal Piter Bučko, hoci máva v prvom rade defenzívne úlohy, vie aj ohroziť brány súperov, rozvlniť siete za ich

brankármi. V zápase s Prievidzou dal gól, ktorým šli Prešovčania do vedenia.

Postrachom nováčikov

Svoj prvý gól tejto sezóny strelil v štvrtom prvoligovom kole na ihrisku v Starej Ľubovni, druhý pridal Prievidžanom. V oboch prípadoch teda zaťažil kontá prvoligových nováčikov. V sobotu akoby ku gólovému výpadu M. Piter Bučka vyprovokoval súper. Konkrétne Viskup, ktorý ho v 54.minúte ľahko obišiel, našťastie pred domácich v šanci mieril ale vedľa. "No príjemné mi to v tom okamihu veru nebolo. Chcel som to napraviť. Hoci gól z toho nebol, na druhej strane ja som po ňom túžil. Som krstným otcom v sobotu práve ročnej Alexije, nuž patrí jej," nezabudol zdôrazniť šťastný strelec. Na margo stretnutia ešte dodal. "Šance na obrátenie skóre sme mali už v prvom polčase. Vyšlo nám to až v druhom."

Kompliment súperovi

Len tak na výlety smerom k bráne hostí Piter Bučko chodiť nemohol. Súper mal nebezpečné brejky, takže si musel prvom rade hľadieť stráženie svojho priestoru. "Iste, Prievidza bola dosť nepríjemná. Hrala s nováčikovským elánom, pritom však patrične sebavedomo. Väčšina mužstiev prichádza do Prešova brániť. Mnohé, hoci u nás prehrávali, to neotvorili. Tento súper bol ale pravým opakom. Hral otvorene od začiatku do konca. O to viac si presvedčivé víťazstvo ceníme, podčiarkol" M. Piter Bučko.

Druhé polčasy

1.FC Tatran rozhodol o svojej výhre, nie prvý raz, gólmi v druhej časti zápasu. Dôkaz, že trpezlivosť, ktorú tréner R. Pivarník mužstvu vštepuje, sa vypláca. "Presne tak," súhlasne prikývol stopér zeleno - bielych. "Tréner vraví, že trpezlivo treba hrať za každých okolností. Šance určite prídu a s nimi góly. V to sme verili, hoci takú jasnú výhru som, pravdupovediac, osobne nečakal. Znovu sme však ukázali našu útočnú silu."

JÁN LEŠKO

jan.leskokorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.