Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Stopér Hreňo najlepším strelcom Lastomíra

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Lastomír - Lastomírsky tím mal po prehre 0:7 v Moldave nad Bodvou dočinenia so Žakarovcami. Jeho hlavným cieľom bola rehabilitácia za zlý výsledok a

potvrdenie suverenity na domácom ihrisku. Spišiaci sa usilovali o prvý bodový zisk na Zemplíne, keďže ich dodnes mrzia porážky v súbojoch s Topoľanmi a Palínom.

V domácom drese prekypoval chuťou do hry predný stopér Ján Hreňo, kmeňový futbalista ŠK Zemplín Michalovce. "Veľmi ma mrzí prekvapujúci debakel v Moldave. Dostali sme dva rýchle góly, po ktorých sme sa nedostali do tempa. Tréner Melník sa počas týždňa správal úplne normálne, vôbec nám nedával najavo sklamanie zo zlého výkonu. Čo sa týka dnešného zápasu, v prvom polčase sme často útočili, zabúdali sme občas na obranu, čo hostia využívali na nebezpečné úniky. Priznávam, že niekedy sme s nimi mali určité problémy," povedal na okraj stretnutia urastený J. Hreňo. Tesne pred záverom úvodného dejstva podnikol jeden z častých výletov do súperovej šestnástky. Trpezlivo si počkal na perfektný center Ľ. Čižmára st. a zvýšil vedenie svojho celku na 2:0. "Ľubova prihrávka bola naozaj vynikajúca. Stačilo nastaviť hlavu a oprieť sa do lopty. Mňa však trápi nepremenená šanca z druhého dejstva, keď som po strele hlavou opečiatkoval pravú žrď. Škoda, ak by som mal väčšie šťastie…

Mimochodom, obranca J. Hreňo je so šiestimi presnými zásahmi najlepším kanonierom mužstva. Dokonca Haniske a Sečovciam strelil po dva góly. V streleckej minitabuľke zemplínskeho mančaftu má sľubný náskok, keď sa Vasiľ, I. Adam a Svoboda presadili trikrát. "V žiadnom prípade sa nechválim. Budem úprimný, niektoré góly som dosiahol zásluhou šťastia. Taký je však futbal, niekedy v ňom rozhodujú stotiny sekúnd i milimetrov. Moji spoluhráči doplatili na zahadzovanie šancí, verím, že sa im začne viac dariť," skromne poznamenal.

Zaujímavé momenty prebiehali v druhej časti hry, keď Ľ. Čižmára st vystriedal syn, taktiež Ľubo. Skúseného matadora táto situácia nezaskočila. Zobral ju úplne športovo. "Nič sa nedá robiť, roky ubiehajú, a tak sa stáva, že na ihrisko ide namiesto mňa syn. Na trávniku ma nahrádzal už po tretíkrát, a preto ma takéto momenty neprekvapujú," so stoickym pokojom dodal futbalový veterán.

Lastomír znova potvrdil, až na prehru s Kránou nad Hornádom, nedobytnosť svojich hradieb. Všimli sme si, že v domácich stretnutiach triafa stále menej do čierneho. Sečovciam nadelil päť, Geči štyri a Žakarovciam tri kúsky. Ak to pôjde takto ďalej, o tri týždne dá lídrovi z Krompách dva.. Ale to už predbiehame dobu. Ešte predtým odohrá duely na pôde Betliara a Slivníka, ktoré budú náročnou previerkou jeho kvality.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.