Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Stop Hantuchovej vo štvorhre, Kližan a Kučová v osemfinále

SITA|Publikované 23. jan 2007 o 08:33

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Deviaty hrací deň na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) znamenal definitívny koniec ...

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Deviaty hrací deň na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) znamenal definitívny koniec slovenskej účasti v seniorských súťažiach. Posledná slovenská zástupkyňa Daniela Hantuchová sa spolu s Japonkou Ai Sugijamovou neprebojovala do semifinále štvorhry. Vo štvrťfinále ako šiesty pár turnaja podľahli tretiemu nasadenému zimbabwiansko-juhoafrickému duu Cara Blacková - Liezel Huberová za 78 minút 1:6, 4:6. Melbournským maximom Hantuchovej v deblovej súťaži zostáva finálová účasť z roku 2002 po boku Španielky Arantxe Sanchezovej-Vicariovej.

Dovedna šesťkrát boli v utorok v hre slovenskí juniori a darilo sa najmä Martinovi Kližanovi a Kristíne Kučovej. Najvyššie nasadený tenista chlapčenskej dvojhry zdolal v 2. kole Fína Harriho Heliovaaru 6:3, 7:6 (4) a prebojoval sa už do osemfinále. Tam na juniorského šampióna Roland Garros z vlaňajška čaká nenasadený Austrálčan Brydan Klein. Sedemnásťročný Kližan bol úspešný aj vo štvorhre, kde je spolu s Čechom Romanom Jebavým už vo štvrťfinále. Česko-slovenský pár zdolal v 2. kole nenasadených Rusov Danila Arsenova a Vladimira Zinjakova 7:6 (6), 6:4. Do osemfinále dvojhry dievčat postúpila aj Kristína Kučová. Pätnásta nasadená Slovenka si v 2. kole poradila s Poľkou Katarzynou Piterovou a najbližšie ju čaká najvyššie nasadená Ruska Anastasia Pavľučenkovová. Kučová rovnako ako Kližan postúpila aj do štvrťfinále štvorhry. Slovenský pár Klaudia Boczová - Kristína Kučová zvíťazil v 2. kole nad austrálsko-švédskou dvojicou Marija Mirkovicová - Sandra Romová 7:5, 6:0. Šestky turnaja sa v súboji o postup do semifinále stretnú s druhým nasadeným kanadsko-českým párom Sharon Fichmanová - Kateřina Vaňková.

Zo slovenských juniorov po utorku už ďalej nepokračujú Andrej Martin vo dvojhre a Monika Širilová vo štvorhre. Martin odstúpil zo súboja 2. kola s Austrálčanom Johnom-Patrickom Smithom za stavu 4:6 a 0:2. Širilová spolu so Srbkou Natašou Zoričovou v 2. kole nestačili na najvyššie nasadený americko-poľský pár Julia Cohenová - Urszula Radwanská a podľahli 4:6, 2:6.


Súhrn utorkových výsledkov slovenských tenistov na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace):


Štvorhra žien - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (6-SR/Jap.) - Cara Blacková, Liezel Huberová (3-Zimb./JAR) 1:6, 4:6


Dvojhra chlapcov - 2. kolo:

Martin Kližan (1-SR) - Harri Heliovaara (Fín.) 6:3, 7:6 (4)

Andrej Martin (16-SR) - John-Patrick Smith (Austr.) 4:6, 0:2 - skreč, Martin odstúpil


Štvorhra chlapcov - 2. kolo:

Roman Jebavý, Martin Kližan (1-ČR/SR) - Danila Arsenov, Vladimir Zinjakov (Rus.) 7:6 (6), 6:4


Dvojhra dievčat - 2. kolo:

Kristína Kučová (15-SR) - Katarzyna Piterová (Poľ.) 6:2, 6:2


Štvorhra dievčat - 2. kolo:

Klaudia Boczová, Kristína Kučová (6-SR) - Marija Mirkovicová, Sandra Romová (Austr./Švéd.) 7:5, 6:0

Monika Širilová, Nataša Zoričová (SR/Srb.) - Julia Cohenová, Urszula Radwanská (1-USA/Poľ.) 4:6, 2:6

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.