Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Stop Hantuchovej v osemfinále

SITA|22. jan 2006 o 14:00

Pôvodná správa doplnená o hlasy aktérok stretnutia Hantuchová - Šarapovová.

MELBOURNE 22. januára (SITA, AFP) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na úvodnom tohtoročnom grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) v osemfinále dvojhry. V ňom sedemnásta nasadená hráčka v nedeľu nestačila na turnajovú štvorku Mariu Šarapovovú a podľahla jej vo dvoch setoch za 97 minút 4:6, 4:6. Slovenka mala najmä v druhom sete šancu na zvrat. Viedla 3:0, ale toto svoje úsilie proti favorizovanej súperke nedotiahla do konca aj vďaka tomu, že si natiahla sval na ľavej nohe, ktorý ju podľa jej slov obmedzoval v pohybe.

Dvadsaťdvaročná Hantuchová napriek prehre dosiahla vo svojej šiestej účasti v Melbourne veľký úspech, keď v 3. kole vyradila obhajkyňu titulu Američanku Serenu Williamsovú. Osemfinále na grandslamovom turnaji sa jej podarilo vybojovať po prvý raz od roku 2003, keď bola práve v Austrálii medzi najlepšími ôsmimi.

Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (17-SR) - Maria Šarapovová (4-Rus.) 4:6, 4:6 za 97 minút

V úvode stretnutia si obe súperky vzali podanie. Za stavu 2:2 však Slovenka na svojom servise opäť zaváhala a 18-ročná Ruska vzápätí viedla už 4:2. Potom si Hantuchová napriek dvom brejkbalom súperky podržala podanie a pri najbližšej príležitosti Šarapovovú opäť brejkla. Po 35 minútach bolo 4:4 a začínalo sa odznova. Koncovku setu však lepšie zvládla talentovaná Ruska a za 45 minút ho napokon vyhrala 6:4. V druhom dejstve dala 22-ročná Slovenka všetko do úvodu a veľmi rýchlo sa ujala vedenia 3:0. Šarapovová však náskok rovnako rýchlo zmazala. Slovenská tenistka naposledy viedla 4:3, potom prišiel drvivý záver v podaní wimbledonskej víťazky z roku 2004, ktorá sériou troch hier definitívne priklonila zápas na svoju strán. Pri svojom podaní premenila ruská blondínka tretí mečbal a bilanciu vzájomných zápasov s Hantuchovou upravila na 4:1. Vo štvrťfinále sa Šarapovová stretne s krajankou Naďou Petrovovou.

Hlasy:

Daniela Hantuchová: "V závere bol môj pohyb obmedzený, lebo na začiatku druhého setu som si natiahla sval na ľavej nohe. Dnešný zápas som celkom zvládla, nebola som ďaleko od víťazstva. Zároveň mi však odhalil veci, ktoré ešte musím zlepšovať. Dúfam, že keď sa do Melbourne o rok vrátim, dosiahnem ešte viac ako teraz. Domov odchádzam s krásnymi spomienkami najmä na zápas so Serenou, ktorý som vyhrala a znamená pre mňa veľmi veľa."

Maria Šarapovová: "Z mojej strany to bolo dobré. Za nepriaznivého stavu v úvode setov som sa snažila zostať pokojná a hrať naďalej svoju hru. Vždy verím tomu, že sa počas zápasu môžem zlepšovať, a tak to bolo aj dnes. Zlepšujem sa od zápasu na zápas, ale to isté platí aj o mojich súperkách. Inak, dnešok bola v Melbourne poriadna horúčava, jeden z najteplejších dní, aké som v živote zažila."