Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Stop Hantuchovej v osemfinále, 3 juniori do 2. kola

SITA|4. jún 2006 o 22:04

PARÍŽ 4. júna (SITA) - Z nedeľňajšieho diania na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros

v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) sa z pohľadu Slovákov najväčšia pozornosť upierala na Danielu Hantuchovú. Posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre podľahla v osemfinále druhej nasadenej Belgičanke Kim Clijstersovej 1:6, 4:6. Hantuchová napriek prehre vyrovnala na parížskej antuke svoje najlepšie singlové vystúpenie z roku 2002. V Paríži bude 23-ročná Slovenka pokračovať ešte vo štvorhre po boku Japonky Ai Sugijamovej. V pondelok ich čaká osemfinále proti francúzsko-izraelskej dvojici Marion Bartoliová - Šahar Peerová.

V nedeľu sa definitívne s areálom Rolanda Garrosa lúčil Dominik Hrbatý. Dvadsaťosemročný Bratislavčan spolu s ďalším daviscupovým reprezentantom Michalom Mertiňákom v osemfinále mužského debla prehrali s trinástym nasadeným českým párom Lukáš Dlouhý, Pavel Vízner 4:6, 6:7 (5).

Vstup do turnaja absolvovali v nedeľu vo dvojhre viacerí slovenskí juniori a traja z nich úspešne. Kristína Kučová si poradila s Denise Dyovou z Filipín 3:6, 6:0, 6:3, Martin Kližan vyradil Argentínčana Emiliana Massu 2:6, 7:6 (4), 7:5 a Andrej Martin zdolal Gréka Parisa Gemouchdisa 2:6, 6:3, 6:2. Z mladých Slovákov sa rozlúčila v 1. kole iba Dominika Cibulková, ktorá podľahla najvyššie nasadenej Anastasii Pavľučenkovovej z Ruska 2:6, 3:6.

Slovenskí tenisti v nedeľu na Roland Garros 2006 - súhrn

Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (15-SR) - Kim Clijstersová (2-Belg.) 1:6, 4:6 za 66 minút

Hantuchovej sa ani na ôsmy pokus nepodarilo zdolať svoju belgickú súperku. Clijstersová v úvodnom sete po prvý raz Slovenku brejkla na 3:1 a odvtedy už nestratila ani gem. Aj úvod druhého dejstva bol v znamení 22-ročnej Belgičanky, ktorá sa rýchlo ujala vedenia 3:0 a 4:1. Za tohto stavu Hantuchová svoju súperku jediný raz v zápase brejkla - 2:4. Vzápätí brejk potvrdila pri svojom podaní a znížila na 3:4. Pri ďalšom servise Clijstersovej viedla Slovenka 30:0, ale bývalá svetová jednotka a dvojnásobná parížska finalistka (2001, 2003) napokon zvrat nepripustila. Do konca zápasu si už udržala servis a II. set vyhrala 6:4.

Hlas

Daniela Hantuchová: "Pomohol by mi po ťažkom sobotňajšom zápase s Dechyovou deň voľna. Proti Clijstersovej to bolo vidieť najmä v prvom sete. Nestíhala som na jej prudké údery. Nevzdávala som sa však a niektoré hry boli tesné. Súperka však hrala dobre a zaslúžene vyhrala. Myslím si, že s celkovým vystúpením na Roland Garros môžem byť spokojná. Osemfinále na antuke je pekným výsledkom. Hrdá som najmä na zvládnutý zápas proti Dechyovej."

Štvorhra mužov - 3. kolo (osemfinále):

Lukáš Dlouhý, Pavel Vízner (13-ČR) - Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák (SR) 6:4, 7:6 (5)