Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

STOLNÝ TENIS / V Kamenici nad Cirochou majú o budúcnosť na zelených stoloch postarané

Sportnet|Publikované 29. nov 2005 o 23:00

Humenné - Ani po 8. kole III. ligy skupiny v stolnom tenise Severovýchod nedošlo na čele tabuľky k zmene. Družba Bardejov na domácich stoloch

zvíťazila nad STO Zempl. Hámre 13:5 a ŠK Orion Belá n/Cir. rovnakým výsledkom zvíťazila v susedskom derby v Kamenici n/Cir. nad miestnym ŠKST OcÚ. Belá je iba zásluhou lepšieho rozdielu setov na 1. mieste pred Bardejovom, tretie Čabiny/Medzilaborce strácajú na vedúce duo tri body. Kamenici po domácej prehre patrí vo vyrovnanom strede tabuľky 7. priečka.

Po úvodných dvoch štvorhrách a singloch sa hostia ujali vedenia 4:0, hráči sa dostali do hernej i psychickej pohody, z ktorej nakoniec vyťažili hladké víťazstvo. V piatom dueli M. Bocko znížil priebežný stav na 1:4 a A. Pavlotty, ktorý odohral tri päť setové zápasy vykresal iskierku nádeje, keď upravil na 2:4. "V piatom sete zápasu s J. Drotárom mi vyšiel jeho úvod, získal som rozhodujúci náskok a v pohode som set i zápas dotiahol do víťazného konca. Horšie som si počínal v zápase s J. Drábom. V štvrtom sete za stavu 9:9 som pokazil podania a set prehral 9:11. V rozhodujúcom piatom sete súper zahral niekoľko výborných loptičiek, naopak mne niektoré "uleteli. Mrzí ma prehra v treťom päť setovom zápase s V. Rácom, v ktorom som viedol 2:1 na sety a vo štvrtom dokonca 9:6. Opäť ma "zradilo podanie, čo súper využil. V rozhodujúcom sete som sa nechal zatlačiť do defenzívy, z ktorej ma útočne hrajúci Rác až do samotného záveru nepustil, povedal na margo päťsetových zápasov Anton Pavlotty.

Domáci M. Bocko stačil znížiť celkový stav zápasu na 3:5, ale hostia z Belej šnúrou piatich víťazstiev sa ujali vedenia 3:10 a pred záverečnými piatimi dvojhrami mali už zabezpečené celkové víťazstvo. Po odohraní 18 zápasov bol konečný rezultát 5:13 v prospech ŠK Orion Belá n/Cir. Bodovali P. Lauda a M.Bocko po 2, A. Pavlotty Ľ. Vozár 4,5 , V. Rác 3,5 , J. Dráb a J. Drotár po 2,5.

Pri podrobnejšom skúmaní súpisiek sme zistili, že vekový priemer Kamenice bol 36 rokov a ten podstatne "vylepšil 21 ročný M. Bocko, vekový priemer Beľanov bol ešte o dva roky vyšší. Namieste preto bola otázka, či sa obidve družstva neobávajú generačného problému. Ján Sojčák, ktorý je "dušou stolného tenisu v Kamenici sa o budúcnosť ŠKST OcÚ neobáva. "Zásluhou obecného úradu a zastupiteľstva máme vytvorené veľmi dobré podmienky. Trénujeme v telocvični ZŠ, kde máme k dispozícii šesť stolov. Vedenie ZŠ a jej riaditeľ Š Gossanyi nám taktiež vychádzajú maximálne v ústrety. V "béčku hra pravidelne IV. ligu mladý T. Sabo, na hosťovaní v Kochanovciach získavajú skúsenosti a hernú prax L. Torba a P. Timuľák v II. triede dospelých. Náš klub už niekoľko rokov disponuje širokou žiackou základňou. Žiaci štartujú v III.lige, medzi najtalentovanejších patria L. Hirjak, D. Beľančin, iba 9-ročný Š Mažerik a III. ligu si už zahral aj 7-ročný F. Sojčák. Jedno kompletné družstvo žiakov máme na hosťovaní v Zempl. Hámroch, kde hrajú taktiež III. ligu. Naším cieľom je zabudovať do družstiev dospelých minimálne jedného až dvoch mladých v priebehu roka, dodal J. Sojčák.