Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Stolný tenis: Sklamané Číňanky kritizujú model olympijského turnaja

TASR|19. aug 2004 o 12:45

Atény 19. augusta (TASR) - Čínske stolnotenisové duo Guo Yueová a Niu Jianfengová podrobilo ostrej kritike najvyššie olympijské kruhy za nový model vyraďovacích ...

Atény 19. augusta (TASR) - Čínske stolnotenisové duo Guo Yueová a Niu Jianfengová podrobilo ostrej kritike najvyššie olympijské kruhy za nový model vyraďovacích bojov turnaja o majstrovský titul. Novopečený systém turnajového "pavúka" je podľa nich absolútne nekorektný a jeho jediným cieľom je znevýhodniť tých lepších - výber Číny - na úkor tých slabších.

Yueová a Jianfengová tvrdia, že nový systém a hlavne rozžrebovanie štvrťfinálových a semifinálových bojov v skupinách je jasným atakom voči čínskemu stolnému tenisu. Oba páry reprezentujúce túto veľmoc a nasadené ako číslo 1 a 2, na seba totiž v semifinále "prekvapujúco" narazili. Prvé nasadené duo Yueová a Jianfengová v ňom napokon nestačilo na svoje krajanky Nanovú a Yiningovú, ktorým podľahlo 2:4 na sety.

"Každý vie, že oba naše výbery sú silné, ak nie vôbec najlepšie na svete. Neviem, prečo nám chcel niekto ublížiť a zariadil, aby sme sa my, Číňanky, stretli spolu už v semifinále. Jeden z nás musel zákonite vypadnúť a skončiť tak na hrách," uviedla roztrpčená Jianfengová. "Vedenie Medzinárodnej stolnotenisovej federácie to urobilo určite naschvál, pretože všetci vedeli, že by sme sa vo finále určite aj tak stretli. Preto nám to takto znemožnili," dodala.

Súvisiace články