Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stolný tenis na východe povedie Anton Hajduk

Sportnet|Publikované 30. okt 2005 o 23:00

Vranov - Prvým októbrovým víkendom sa v súťažnom ročníku 2005/2006 oficiálne rozozvučali na zelených stoloch celuloidové loptičky. Súťaže riadené

VsSTZ však začali fungovať pod novým vedením, lebo ostatná konferencia, ktorej sa zúčastnilo 64 delegátov z východného Slovenska, bola zároveň aj volebnou. Nové zloženie tak má nielen Výkonný výbor (Ján Pitoňák, Andrej Dzelinsky, Zoltán Gallo, Marta Brúderová, Vendelín Balčák, Anton Hajduk a Anton Gurčík), ale na čele stolného tenisu je aj nový predseda. Vzišiel z vlastných radov VV VsSTZ (kandidáti: Anton Hajduk a Marta Brúderová), pričom pomerom hlasov 3:2 sa ním stal JUDr. Anton Hajduk z Vranova nad Topľou. Predseda a jeho zástupkyňa boli zároveň zvolení za delegátov VsSTZ vo Výkonnom výbore SSTZ.

Pri vstupe do športovej riadiacej funkcie má každý adept určitú predstavu o svojej činnosti. Výnimkou samozrejme nie je ani Anton Hajduk, ktorý okrem lásky k stolnému tenisu, pomáha v meste na Topli aj futbalu. "Nie som typom človeka, ktorý "baží" po funkciách a post predsedu VsSTZ je mňa v tomto smere akousi premiérou. Stolnému tenisu sa venujem od detstva, v súčasnosti ešte stále hrávam štvrtú ligu a môj záujem o stolný tenis aj z organizačnej stránky sa naplno začal prejavovať zhruba pred troma rokmi, keď sme oživili vo Vranove stolnotenisovú tradíciu, pričom sa zrenovovala aj chátrajúca hala. Dnes je Vranov aj mestom stolného tenisu," konštatoval 48-ročný "šéf" stolného tenisu na východnom Slovensku, ktorý má podobné zámery s obrodou športu za zeleným stolom aj v Prešovskom a Košickom kraji. "V prvom rade sa musí zlepšiť práca s mládežou. V minulosti nám patrili na tomto poli úspechy, dnes na ne iba spomíname, a keď zvýšime kvalitu mládeže, bude to mať dopad v rozvoji stolného tenisu na celom Slovensku," dodal Anton Hajduk, ktorý bude svoje nápady a predstavy opierať tak o Výkonný výbor, ako aj o odborné komisie. "Jednou z prvých úloh Výkonného výboru je zriadenie internetovej stránky VsSTZ. Chceme tak priblížiť dianie o stolnom tenise, súpisky klubov, aktualitne výsledky a kalendáre turnajov dospelých i mládeže, rebríčky, archív ale aj rôzne informácie o stolnotenisových potrebách a predajniach. Následne chceme nadviazať spoluprácu s médiami, najmä s denníkom Korzár, aby sa stolný tenis dostával čo v najširšej miere do povedomia športovej verejnosti. Okrem výsledkov a tabuliek by sme radi uverejňovali aj Úradnú správu," mienil predseda VsSTZ, v civilnom povolaní advokát.

Stolný tenis je momentálne na Slovensku sústredený v 832 kluboch a registrovaných viac ako 12 500 hráčov, čo znamená piate miesto v rámci popularity rošírenia športov na Slovensku... "Vychádzajúc z tohto faktu, chceme mládež motivovať aj medzinárodnými turnajmi s poľskými a ukrajinskými klubmi. Keďže ochota hrať tzv. Top turnaje alebo Pro-toury je aj zo strany seniorov, prekvapenie chystáme aj na tejto úrovni. Stolný tenis na východnom Slovensku musí byť ešte viac propagovaný," dodal Anton Hajduk, ktorý sa následne dotkol témy prerozdelenia finančných dotácií a vzniku stolnotenisových centier. "Tie kluby, ktorých práca s mládežou bude kvalitná, budú dostávať aj financie. Súčasný stav je potrebné pozmeniť. Chceme sa pokúsiť o vznik stabilných stolnotenisových centier pre mládež i seniorov v Prešove a Košiciach, aby tieto centrá východu opäť vychovávali stolnotenisové talenty," vyjadril prianie Anton Hajduk. K úplnosti možno ešte dodať, že volebná konferencia SSTZ ustanovila za svojho predsedu opäť PhDr. Zdenka Kríža. Svetlo sveta uzreli aj novinky a jednou z nich je, že počnúc novou sezónou už bude možné previesť miesto v súťaži, čo prakticky znamená "kúpenie" klubu s hráčmi alebo bez nich.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.