Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Stolný tenis a propagácia

Sportnet|Publikované 23. sep 2015 o 00:00

Druhý najrozšírenejší šport v našom teritóriu a, hádam, aj na Slovensku, sa po štvormesačnej prestávke hlási opäť o slovo.

Už začiatkom októbra sa rozbehnú súťaže v ligách od tých najvyšších po oblastné.

O príprave tímov v tomto peknom športe má verejnosť len veľmi málo informácií. Inými slovami, nie je to futbal, ktorý sa už podstatne lepšie naučil propagovať svoju existenciu.

Narážame hlavne na tú skutočnosť, že minulý piatok sa uskutočnilo žrebovanie stolnotenisových súťaží v oblasti a, pravdepodobne, bol vyhodnotený aj uplynulý súťažný ročník. Bez účasti zástupcov médií. Nikto z funkcionárov si nedal námahu, aby novinárom dal vedieť, že sa takáto dôležitá akcia koná. Pýtame sa, prečo...

Je pravda, že oblastný stolnotenisový zväz je občianske združenie, ktoré má právo rozhodovať o tom, čo pokladá v rámci svojej činnosti za dôležité.

Nazdávame sa však, že za dôležité sa má pokladať aj propagácia stolného tenisu vo verejnosti. Kto iný, ako, povedzme, printové médiá dokážu lepšie a hodnovernejšie oznámiť svojim čitateľom, že tento šport tu žije a rozvíja sa.

No nielen to. Každá súťaž je o výsledkoch, bodoch, postavení v tabuľkách. Aj samotní športovci chcú vedieť, ako hrali ich súperi, ako sa zmenilo tabuľkové postavenie.

V novinách to majú hneď po víkende čierne na bielom. Šport a médiá sa najvzájom potrebujú, dopĺňajú, hľadajú cesty napredovania. Kdesi je teda chyba, ak sa niečo zamlčí, ak jeden druhého ignoruje.

V sobotu bol v telocvičniach ZŠ Kudlovská v Humennom stolnotenisový turnaj Memoriál Fr. Karandyšovského. Prišli najkvalitnejší hráči z celého Slovenska a hrali výborný stolný tenis.

Vynikajúca akcia pred začiatkom stolnotenisových súťaží sa vydarila. Len škoda, že aj takéto na slovenské pomery špičkové športové podujatie sa konalo v stiesnených, neklimatizovaných podmienkach.

„Načo máte športovú halu?“ opýtal sa nás, Humenčanov, stolný tenista z Poproča a pokračoval: „V Starej Ľubovni by primátor niečo také nedopustil, veď je to aj propagácia mesta.“

Nikto z oslovených mu nedokázal odpovedať.

Súvisiace články