Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stolní tenisti už zarezávajú za zelenými stolmi

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Poprad Druhá októbrová nedeľa znamenala začiatok dlhodobých stolnotenisových súťaží družstiev v sezóne 2002/2003.Po prvýkrát sa v najvyššej súťaži

Poprad Druhá októbrová nedeľa znamenala začiatok dlhodobých stolnotenisových súťaží družstiev v sezóne 2002/2003.

Po prvýkrát sa v najvyššej súťaži prešovského kraja tretej lige, predstavili najlepšie celky jednotlivých regiónov v jednom oddelení. Zvláštnosťou súťaže je skrátený systém odohrania stretnutia (14 zápasov posledné dvojhry sa nehrajú). V jeden deň odohrajú družstvá dvojzápasy. V úvodnom kole celky podtatranského regiónu odohrali vzájomné zápasy. V Slovenskej Vsi si domáci podelili body so Starou Ľubovňou. Naopak, v stretnutí medzi Severkou a Veteránom Poprad využili Kežmarčania svoje skúsenosti z minuloročného pôsobenia v druhej lige na vysoké víťazstvo. V nasledujúcom kole 20. októbra privíta Slovenská Ves o 10. hodine na domácich stoloch favorita súťaže VSTK Vranov (s extraligovou posilou z Michaloviec Petrom Tušimom) a o 15. hodine s ŠK Orion Belá nad Cirochou. Stará Ľubovňa odohrá stretnutia s tými istými súpermi v opačnom poradí. Severka Kežmarok sa dopoludnia stretne so Šarišskými Michaľanmi B, poobede so Športklubom MSS Prešov. Zápasy odohrá v telocvični ZŠ Ľubica. Veterán Poprad hrá s týmito súpermi v opačnom poradí v telocvični II. ZŠ Francisciho - pri starom Priore.

Výsledky - III. liga: JAS Dukla Bardejov B STO Brusnica 6:8, TJ STO Slovenská Ves TJ Bytovák Stará Ľubovňa 7:7 (Strišovský 3, Brežina 2, Susa a Budzák po 1 - Haky 3,5, Kulík 2,5, Kunák a P. Benko po 0,5), TJ Severka Kežmarok ŠK Veterán Poprad 10:4 (Vojtička 3,5, Krolik 3, Marek 2,5, Jankura 1 - Tibor a I. Comisso po 1,5, J. Popadič 1), OŠK Šarišské Michaľany B TJ Športklub MSS Prešov 9:5, VSTK Vranov nad Topľou ŠK Orion Belá nad Cirochou 10:4, TJ Čabiny ŠKST Humenné B 6:8.

Štvrtá liga Sever odštartovala svoju súťaž s desiatimi účastníkmi. V predohrávke potvrdil A tím Levoče svoju prevahu nad svojím béčkom. Razantný nástup mal po návrate Ľuba Sokolského do áčka Studenec, ktorý rozdrvil nováčika zo Spišského Štiavnika. Vyrovnanejšie to podľa výsledku malo byť v Spišskom Bystrom. Domáci však viedli v priebehu stretnutia zo Svitom už 9:1. Hostia dokázali znížiť na rozdiel dvoch bodov, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Dobre sa držal v zápase Galaxy 2 Poprad-Veľká V. Lomnica/Matejovce B domáci tím, ktorému vyšiel úvod a viedol 4:0, no celok hostí dirigovaný skúseným Nébusom nakoniec tesne zvíťazil. V derby medzi Severkou B a nováčikom z Rakús využili hostia nekompletnosť tímu domácich, ktorí po prehratých štvorhrách dokázali otočiť stav na 6:4, no v koncovke boli úspešní Rakúšania a zaknihovali si prvé historické víťazstvo v štvrtej lige prešovského kraja.

Výsledky - IV. liga Sever: TJ Javorinka Levoča A TJ Javorinka Levoča B 12:6 (V. Kováč, J. Seman, Hanisko a Schwartz po 3 - Griger a J. Rusnák po 2,5, B. Seman a Antal po 0,5), ŠKST Studenec TJ Obce Spišský Štiavnik 16:2 (Rich. Jánoš, Rud. Jánoš a Sokolský po 4,5, Hric 2,5 - Janík a Mrava po 1), TJ Obce Spišské Bystré MŠK Adento Svit 10:8 (J. Petruľa 3,5, Vítko a Neviďanský po 2,5, F. Bednár 1,5 - Gaborčik 3, J. Klein a Leco po 2, J. Alexa 1), ŠK Galaxy 2 Poprad-Veľká STKO V. Lomnica/Matejovce B 7:11 (Molitor 2,5, Sendecký a Gorel po 1,5, Teplický 1, Baltazarovič 0,5 - Nébus 4, P. Pitoňák 3, Kancír a Chupek po 2), TJ Severka Kežmarok B TJ Požiarnik Rakúsy 8:10 (Kocúr a Podolský po 3, M. Hagara 2 - P. Andráš a F. Pitoňák po 3,5, Rak a S. Andráš po 1,5).

V piatej lige Podtatranskej mala z nováčikov lepší štart Regina Poprad (nahradila V. Lomnicu/Matejovce C), ktorá porazila rozdielom triedy oslabené béčko Studenca. Mladíci v celku domácich, dirigovaní Kubisom a Suranovským, môžu byť príjemným oživením súťaže. Vo vyrovnanom súboji v Spišskom Bystrom podľahol domáci nováčik Spišskému Štvrtku. V drese hostí zaujal výkonom Jozef Dzurila, u domácich sa mu napriek tréningovému výpadku priblížil Š. Petruľa. Severka C nestačila s omladeným kádrom v popoludňajšom zápase na ostrieľanejších Sviťanov. Nová Lesná potvrdila starú pravdu, že to na domácich stoloch na rezervu Veteránu vie. Po vyrovnanom výkone všetkých borcov to bolo bezproblémové víťazstvo. Rezerva Slovenskej Vsi prehrala tesne s Fortunou, napriek výbornému výkonu Dávida Hoffmana, ku ktorému sa z trojice domácich hráčov nikto nepriblížil. Z celku hostí sa hlavnou mierou o víťazstvo pričinil nestarnúci Milan Krupka.

Výsledky - V. liga Podtatranská: MŠK Adento Svit B TJ Severka Kežmarok C 12:6 (M. Benko 4, J. Klein a M. Jambor po 3, Markovič 2 - M. Groman a A. Funket po 2,5, R. Vnenčák a Lenárt po 0,5), TJ STO Slovenská Ves B 1. PPC Fortuna Kežmarok 8:10 (Hoffman 4,5, Roth 1,5, Belončák a Kovalčík po 1 - Krupka 3,5, Ištók 3, Harabin 2, Svitana 1,5), TJ Obec Spišské Bystré B TJ BBF Spišský Štvrtok 8:10 (Š. Petruľa 3,5, Šimonovič 2, Kundis 1,5, Fábry 1 - Dzurila 4, Nováček 3,5, Pavľák 1,5, Brziak 1), ŠK Regina Poprad ŠKST Studenec B 14:4 (Kubis 4,5, Pisarčík a Lovas po 3,5, Pekarčík 2,5 - Sakmár 2, A. Koperdan a L. Koperdan po 1), TJ Tatran Nová Lesná ŠK Veterán Poprad B 13:5 (Kučečka, Mlej a Rezničák po 3,5, Semeňák 2,5 - Bohunčák a A. Comisso po 2, S. Bednár 1).

Tretia liga starších žiakov - podtatranská začína svoju sezónu prvým turnajom už túto sobotu (19.10.) na stoloch v telocvični základnej školy Slovenská Ves.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.