Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Stolní tenisti Geológu začínajú v Rači proti reprezentantom

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Rožňava Ešte náročnejšia súťaž ako bola vlaňajšia sezóna čaká stolných tenistov TJ Geológ Rožňava. Slabý súper už v extralige nebude, keď v novom

súťažnom ročníku budú hrať od začiatku extraligové zápasy i bývalí superligisti z tímov Mostex Rača, Sporiteľna Bratislava a Mareka Malacky. Rožňavčania začínajú 14. septembra v Rači a doma sa prvý raz predstavia o dva týždne, 28. septembra, proti Novej Stráži.

Káder ostal pokope a základná štvorica je jasná: Jurij Bannikov, Ján Kováč, Jozef Ondis a František Blaňár. "Bannikova očakávame pozdejšie a možno ešte nenastúpi ani na prvý domáci zápas. Máme na lane ešte jedného prvoligového hráča, ale jeho meno zatiaľ neprezradím, lebo ani konkurencia nespí. Dúfam, že sa nám ho podarí získať, lebo jeho príchodom by nastalo oživenie v mužstve. Šancu zahrať si extraligu budú mať aj Peter Repaský, Gregor Gallo a niektorí ďalší, aby sa pomaly v najvyššej republikovej súťaži udomácnili," povedal šéf rožňavského stolného tenisu Zoltán Gallo.

Podľa jeho slov to bude opäť veľmi ťažká sezóna, pretože aj na rožňavských stoloch uvidíme v akcii reprezentantov. V bratislavských celkoch a v drese Malaciek sa predstaví kompletná slovenská špička, ako Truksa, Grežo, Illáš, bratia Šeredovci a ďalší. "Pre našich to bude veľmi náročné, lebo títo hráči sú čistí profesionáli," podotkol Z. Gallo. V extralige ostalo 10 desať mužstiev, z ktorých dvaja poslední vypadávajú. Všetky družstvá sa posilnili a okrem najlepšej trojice, s ktorou veľa šancí na úspech Rožňavčania nemajú, bude každý súper tvrdým orieškom. "Je to jasné. Od začiatku ideme na záchranu. V ostatných zápasoch, mimo najkvalitnejšej trojice, môžeme s každým vyhrať, ale rovnako i prehrať. Súťaž bude z tohto pohľadu vyrovnaná. Žiadneho outsidera, ako bola vlani Rača B, nevidím. Nováčik súťaže nie je, lebo Ružomberok sa zachránil v baráži," skonštatoval Z. Gallo.

Rožňavský stolný tenis sa tradične borí s financiami a ani na prahu novej sezóny to nie je inak. "Žiaľ, museli sme odrieknuť účasť v európskej súťaži, hoci mali sme možnosť opäť sa predstaviť v zahraničí, alebo privítať atraktívneho súpera doma. Je to škoda najmä pre fanúšikov, ale z ekonomického hľadiska je prioritou extraliga a nižšie súťaže, veď máme veľa odchovancov, ktorí dosahujú veľmi dobré a nádejné výsledky," povedal Z. Gallo.

Hráči Geológu trénujú, rozohrávali sa v zápasoch Slovenského pohára a sú zdravotne v poriadku. Zarezáva doma na Ukrajine aj Bannikov, s ktorým je Z. Gallo v telefonickom kontakte a hneď ako dotiahnu potrebné papierovačky, bude môcť hneď nastúpiť. "Chuť bojovať v novej sezóne chlapcom nechýba. Treba však na rovinu povedať, že určité obavy z tých najlepších tu sú. Možno ich to však bude viac motivovať, nakoniec, už proti nim hrali. O záchranu sa pobijeme s Michalovcami, Ružomberkom a Martinom. Čadca, či Nová stráž majú trochu vyššiu kvalitu, ale sú aj táto dvojica mužstiev je zdolateľná," dodal vedúci mužstva TJ Geológ Rožňava.

Nastali aj zmeny v pravidlách extraligy. Hrať sa bude desať zápasov, pričom podľa rebríčkového postavenia sa stretnú jednotky a jeden ďalší hráč z oboch družstiev medzi sebou, plus jedna štvorhra, čiže spolu päť zápasov. A to isté čaká druhú dvojicu z oboch tímov, plus ich vzájomná štvorhra. "Čiže, ako dva tenisové Davis Cup-y, ktorých výsledky sa zrátajú a to bude konečný rezultát extraligového duelu. Obmedzenie je iba v tom, že jednotky budú nasadené a musia sa spolu stretnúť. Dvojka celku už nemusí hrať s jednotkou. Hore môže hrať jednotka so štvorkou, napríklad. Dobré je to pre štvorhru, lebo rebríčkové postavenie, môže byť také, že jednotka so štvorkou, alebo dvojka a trojka, tvoria zohratý pár," vysvetlil Z. Gallo. V pravidlách stolného tenisu nastala veľká zmena pri podávaní. Pri servise nesmie byť medzi loptičkou a sieťkou žiadna prekážka, čo znamená, že podávajúci hráč nesmie loptičku pred súperom skrývať. Protihráč ju musí pri servise po celý čas vidieť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.