Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Stojanovič mal proti Svitu zvláštne pocity

Sportnet|Publikované 8. okt 2006 o 22:00

Košice Dramatické derby mohli vidieť diváci v podaní basketbalistov Slávie TU Košice a Chemosvitu Svit. Z úvodného tlaku domácich sa Podtatranci

rýchlo spamätali a ešte v prvej štvrtine otočili vývoj. V nasledujúcich minútach boli vo vedení, i keď stále len minimálnom. Úplne vyrovnaný vývoj pokračoval naďalej, až do záveru tretej štvrtiny, keď sa Košičania odpútali na rozdiel deviatich bodov. Odvtedy už svoju šancu z rúk nepustili a napokon zvíťazili 82:68.

V domácom drese mal zápas špecifickú príchuť pre srbského pivota Dejana Stojanoviča. Tri roky totiž hrával predtým vo Svite, teraz sa prvýkrát predstavil proti nemu. "Hralo sa mi celkom fajn. Bolo to však iné, predsa len, tri roky som bol vo Svite. Na začiatku som teda bol trošku nervózny, ale postupne som na to zabudol," netajil 28-ročný basketbalista, že pred stretnutím mal trochu výnimočné pocity. "Iste. Z pôsobenia vo Svite mám totiž pekné zážitky, za tie tri roky sme zažili veľa krásneho." Žlto-modrých môžu dva body veľmi tešiť, pretože ich v ťažkom stretnutí doslova vydreli. "Každý zápas so Svitom je ťažký, majú totiž dobré mužstvo. Keď sa ešte trochu dajú dokopy, budú naozaj veľmi silní. Bude sa s nimi hrať ťažko." Dlhé minúty si vedenie, aj keď skutočne len veľmi mierne, udržiaval Svit, v závere ho však Košičania zlomili. Kde bol dovtedy ich najväčší problém? "Rozhodujúce bolo najmä to, že v druhom polčase sme zvýšili nasadenie, a preto sa nám podarilo zápas otočiť." Technici teda ostávajú aj po troch kolách neporazení, ako jediný tím v súťaži. "Teraz ideme do Nitry, uvidíme, čo nás bude čakať tam. Potom k nám príde majster z Lučenca, žreb je teda veľmi ťažký. Dúfam však, že všetko dopadne pozitívne," dodal D. Stojanovič, ktorý sa podľa vlastných slov s novými spoluhráčmi zohral už celkom slušne a v sobotu nastrieľal 18 bodov.

Derby bolo skutočne drámou, konečný výsledok je z tohto pohľadu trochu skresľujúci. Nad desaťbodovú hranicu dokázali Košičania natiahnuť svoj náskok až päť minút pred koncom. To už mali hostia vyfaulovaných troch hráčov. "Mohli sme uhrať aj lepší výsledok. Súper začal lepšie, ale podarilo sa nám vyrovnať hru a v druhej štvrtine sme už pravidelne viedli. Žiaľ, v tretej štvrtine sme strácali hráčov pre päť faulov a museli sme kombinovať, nemohli sme hrať v štandardnom zložení. To vyhovovalo súperovi, ktorý napokon vyhrať," vyjadril sa na margo zápasu tréner Svitu Tibor Jány. Tento kormidelník sa v sobotu vrátil na dobre známu palubovku, v prvej časti uplynulej sezóny totiž v košickej Infiniti aréne viedol basketbalistky K Cero I.C.P. Bez vyfaulovaných opôr Jankoviča, Špičku, či Simunoviča však v závere len veľmi ťažko mohol dohnať svojich zverencov ešte k nejakému zvratu. "Určite, keď vypadávajú štandardní hráči, najmä pivoti, je ťažké ich nahradiť. Hrali sme v zápase 60 až 7é percent priestorovej obrany a je preto povážlivé, že sme nazbierali toľko faulov. Skutočnost je však už taká a my sme prehrali," uzavrel T. Jány.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.