Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Štochl prešovskú ponuku neprijal, chce za hranice

Richard Štochl. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 22:00

Slovenský reprezentačný hádzanársky brankár Richard Štochl chce ostať v zahraničí.

Slovenský reprezentačný hádzanársky brankár Richard Štochl po krachu ruského klubu Čechovskí medvedi chce ostať v zahraničí.

PREŠOV. Úradujúci ruský majster pre finančné suchoty klubu končí. Tatran Prešov netajil, že v prípade, ak by Čechovskí medvedi skončili a ich zmluvný hráč, brankár slovenskej hádzanárskej reprezentácie Richard Štochl, by sa stal tým pádom voľným, mal by o neho záujem.

Pred Štochlovým odletom zo Slovenska po dovolenke do Moskvy, sa majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar so Štochlom v Prešove stretol.

Vtedy však bol ale stále pod platnou zmluvou s ruským klubom. V prípade, že dôjde k avizovanému krachu klubu Čechovských medveďov, dohoda bola, že Štochl Chmeliarovi zavolá.

Napokon sa však Richard Štochl Miloslavovi Chmeliarovi predsa len ozval. „Iste, o Riša Štochla sme mali obrovský záujem,“ netajil majiteľ Tatrana Prešov.

„Stále zastávam názor, že patrí do desiatky najlepších svetových brankárov. I napriek tomu, že tento rok dovŕši 38. rok veku. Rozhodol sa však inak. Povedal mi, že stále uprednostňuje angažmán v zahraničí. Ak sa už takto rozhodol, ostáva mi veriť, že urobil správne. Na prospech svoj i slovenskej hádzanárskej reprezentácie. My sme mu ponúkali päťročný kontrakt. Hráčske majstrovstvo R. Štochla sme si cenili ponukou 80–tisíc eúr ročne. Podotýkam, garantovaných obchodnou spoločnosťou Tatran Prešov počas doby trvania zmluvy, za ktorou stojí niekoľkomiliónový majetok. Grátis dvojizbový byt k tomu sme ani nerátali. Myslím, že to bola celkom veľkorysá ponuka,“ mienil M. Chmeliar.

„Rišo Štochl sa za ňu ale veľmi pekne poďakoval s tým, že preňho je aktuálne prioritné zahraničie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.