Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Stoch hviezdi v rapovom klipe, na ihrisku ho nevidno

(Autor: TASR)
Sportnet|21. mar 2013 o 19:55

Strelec najkrajšieho gólu sveta za uplynulý rok sa miesto futbalovej kariéry venuje nahrávaniu klipov a nočnému životu.

BRATISLAVA. Miroslav Stoch momentálne púta viac mimo ihriska. Talentovaný krídelník v poslednom období vypadol zo zostavy Fenerbahce Istanbul i slovenskej reprezentácie. Stratil dôveru trénera, v tíme sa nedokázal presadiť.

Pritom bol vlani lídrom tímu, dal 12 gólov. Jeden z nich sa dokonca stal gólom roka podľa FIFA. Keď vo finále dostal Stoch od fanúšikov viac hlasov ako Brazílčan Neymar či Kolumbíjčan Falcao.

Dvadsaťtriročný Stoch má podľa tureckých médií osobné problémy. Najnovšie sa objavil v klipe nitrianskeho rapera Kaidžasa. V ktorom sám spieva refrén - Popič.

Na klip upozornili viaceré turecké médiá krátko po tom, ako referovali o údajných osobných problémoch Stocha, intenzívnom nočnom živote a črtajúcom sa letnom odchode hráča.

Stoch to odmieta. Na stránke agentúry, ktorá ho zastupuje vydal vyhlásenie.

"Ak ma niekto niekde uvidel vonku, neznamená to ešte, že trpím nejakými osobnými problémami. Mrzí ma, že
niektoré médiá si to takto nešťastne spojili. Už som si zvykol, že sa popíše všeličo, v Turecku obzvlášť. Strašne ma však mrzí, keď takéto veľakrát prifarbené alebo úplne nepravdivé informácie preberú doma na Slovensku a vytiahnu ich na mňa pomaly ako zbraň," uvádza hráč na stránke Football Service Agency

"Chcem verejne prehlásiť a všetkých ubezpečiť, že netrpím žiadnymi osobnými problémami. Neviem, či je to osobný problém, keď v ostatnom čase nedostávam toľko priestoru na ihrisku, na koľko som bol zvyknutý."

Stocha v júni 2011 zadržala polícia. Šoféroval vtedy pod vplyvom alkoholu. Namerali mu 1,17 promile. Následne prišiel na 14 mesiacov o vodičský preukaz.

Vlani na jeseň po kvalifikačnom zápase v Litve s ďalšími reprezentantmi išiel na diskotéku, hoci čakal futbalistov o pár dní ďalší zápas. Tréneri sa vtedy rozhodli, že hráčom zoberú štartovné na zvyšné zápasy kvalifikácie.

"Momentálne má aj osobné problémy. Keď si ich vyrieši, rozhodne má na to, aby sa k nám vrátil," vravel v marci o absencii Stocha v tíme reprezentačný tréner Stanislav Griga pre denník Šport.

"Hoci v nominácii tentoraz nie som, chalanom určite budem aspoň na diaľku z Turecka držať palce. Možno to teraz bude pre mňa trochu zvláštne, keď nebudem môcť mužstvu osobne pomôcť, ale rešpektujem rozhodnutie trénerov a ich výber. Robím všetko pre to, aby som znovu získaval zápasovú prax vo svojom klube a tým pádom si - dúfam - aj vybojoval reprezentačnú pozvánku. Národný tím je moja srdcová záležitosť," dodal Stoch.

Hráč v minulosti pôsobil aj v FC Chelsea a v holandskom FC Twente. V Holandsku a v Turecku získal ligový titul, s Chelsea sa tešil zo zisku Ligového pohára. S reprezentáciou sa prebojoval na majstrovstvá sveta 2010 v Južnej Afrike.

Súvisiace články