Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

STO Dobšiná sa na západe Slovenska nedarilo

Sportnet|Publikované 20. nov 2003 o 23:00

Dobšiná - Vo 4. kole I. stolnotenisovej ligy žien cestovali hráčky STO Dobšiná na západné Slovensko. V prvom stretnutí nastúpili proti TJ Trnávka

Bratislava B a popoludní sa stretli so stolnými tenistkami MSK Mareka Malacky B. Nedarilo sa im a obom súperom podľahli.

TJ Trnávka Bratislava B - STO Dobšiná

7:3

Gotthardtová, Spišáková, Ogurčáková po 1

Dobšinčanky nezačali dobre, úvodnú štvorhru prehrali a v ďalších zápasoch im neprialo ani šťastie. Body získali len zo zápasov z najslabšou hráčkou súpera. Priebeh stretnutia bol vyrovnaný. Hostia zohrali päť ťažkých päťsetových zápasov. V úvode rozhodujúcich setov ešte držali krok s hráčkami Trnávky, ale v koncovke sa im nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáce hráčky mali na raketách obranárske poťahy a Dobšinčanky nenašli recept na to, ako prekonať hru súperiek. Prvé víťazstvo na ligových stoloch dosiahla najmladšia hráčka STO Dobšiná Ogurčáková. "Moje zverenkyne na súperky herne mali, veľmi chceli vyhrať a to im možno zväzovali ruky. Spokojný som s výkonom Ogurčákovej, ostatné sa snažili", povedal tréner STO Dobšiná Milan Lenkey a pokračoval, "súperky používali zvláštne poťahy. Hovorím tomu, že nevyhral hráč, ale chémia."

MSK Mareka Malacky B - STO Dobšiná

8:2

Gotthardtová 2

V druhom sobotňajšom zápase nastúpili stolné tenistky Dobšinej proti silnému súperovi z popredných miest tabuľky. Domáci klub, v ktorého farbách nastupujú talentované hráčky z okolia, jednoznačne dominovali. Body za hostí získala len v pohode hrajúca Gotthardtová vo svojom prvom a treťom zápase. Hrali sa dlhé výmeny, ktoré potešili oko diváka. V koncovke však vyzneli v prospech domácich. Spišáková nemala svoj deň a nedarilo sa jej. Ogurčáková mala krásne dlhé výmeny, čím si získala potlesk divákov.

Ďalšie výsledky: STK Topvar Topoľčany B - Hubeného Bratislava 3:7, OBSK Unimat Lazany - TJ Doprastav Zvolen 6:4, MSK Mareka Malacky B - STO Valaliky 6:4, ŠKST Topoľčany B - Hubeného Bratislava 5:5, OBSK Unimat Lazany - ŽP Šport Podbrezová 10:0, TJ Trnávka Bratislava B - STO Valaliky 4:6.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.