STK Lokomotíva sa sústreďuje na mládež

Vychovávajú novú generáciu. Lokomotíva pracuje s talentovanými chlapcami. (Autor: archív klubu)
Sportnet|23. nov 2012 o 00:00

Novodobá história Stolnotenisového klubu Lokomotíva Košice sa začala písať s príchodom hlavného trénera Andreja Dzelinského.

KOŠICE.

Aj napriek tomu, že sa vzdali najvyššej slovenskej mužskej súťaže, športovo nezanevreli. Ich najväčšou pýchou sú výsledky chlapcov, ktorých si vychovali sami.

Do extraligy sa síce prebojovali aj tento rok, ale otázka financií im nedovolila v nej hrať. Namiesto najvyššej súťaže zlepšili podmienky pre svojich talentovaných a nádejných hráčov.

Rozvoj mládeže je pre vedenie klubu prioritou. Turnaje a iné súťaže sú pre žiakov a dorastencov na týždennom poriadku.

O ich práci nehovoria iba slová, ale i výsledky. Jakub Zelinka, vicemajster Slovenska v dvojhre, a Tomáš Macko, vicemajster SR vo štvorhre juniorov, si svoje tituly vybojovali v uplynulej sezóne.

„Okrem spomínaných hráčov tu máme ďalšie talenty, s ktorými je treba tvrdo pracovať,“ hovorí tréner Andrej Dzelinský.

„Deti napredujú aj vďaka záujmu rodičov. Ak nemajú podporu, začne ich výkon upadať, prestanú chodiť na súťaže. V terajšej dobe sa za úspech detí nemôže podpísať iba tréner, ale aj rodič. Je to problém, aký trápi každý druh športu. S prechodom do mužskej kategórie stráca stolnotenista motiváciu, pretože nemá žiadne bodové súťaže. Extraligu nehráme, ale niektorí z našich hráčov v nej pôsobia aj tak a naďalej sa zdokonaľujú.“

Konkurencia v stolnom tenise na východnom Slovensku je malá. Mladší žiaci košickej Lokomotívy si poradia s mužmi, proti ktorým nastupujú ligovo.

Vo finálových kolách súťaží súperia väčšinou dvaja najlepší stolní tenisti proti sebe – na tom by nič nebolo, až na to, že ich spája ten istý klub a tréner.

Možností na uplatnenie v stolnom tenise je veľa. Dobrý a zdatný hráč môže pôsobiť na najvyššej úrovni do sedemdesiatich rokov.

„Naši chlapci doslova žijú stolným tenisom, raketu majú v ruke každý deň,“ rozpráva predseda STK Lokomotíva Košice Erich Reho.

„Z nedávneho turnaja v Považskej Bystrici sme si priniesli skvelé umiestnenia. Jakub Zelinka vyhral tretie miesto a pripísal si 274 bodov do rebríčka, René Reho skončil šiesty s 203 bodmi. Predchádzajúce vedenie po sebe zanechalo obrovský kus práce, no bolo predovšetkým zamerané na extraligu. Naše priority staviame práve na mládeži a deťoch a plody našej práce postupne prichádzajú. Máme z nich ešte väčšiu radosť ako z najvyššej mužskej súťaže.“

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: