Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Štítnik K.T. si dvojgólové vedenie neustrážil

Sportnet|Publikované 26. okt 2005 o 22:00

Margecany/Štítnik - V 12. kole okrem víťazstva Sp. Vlachov na Dedinkách dokázali na súperovej pôde bodovať už iba futbalisti Štítnika K.T., čím

natiahli osemzápasovú šnúru bez prehry. V Margecanoch viedli už dvojgólovým rozdielom, ale domáci ich náskok dokázali zmazať, keď v priebehu šiestich minút dvakrát skórovali.

Margecany - Štítnik K.T. 2:2 (0:2)

G: Mráz, Kaľavský - Mil. Gallo 2, ŽK: 0 - Orabinec, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Fatľa 2, ČK: Fatľa (Štítnik K.T.), R: Koler, D: 400

Margecany: Vojtek - B. Macko, Kruželák, Mondry, Čarnoký, Klein, Kaľavský, Serbin, Petrík, Vaščák, S. Sokolský, striedali Keruľ, Mráz

Štítnik K.T.: Dorkin - Z. Zdechovan, Orabinec, Brdársky, Lukáč, Čižmár, Milko, Fatľa, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Varga, striedal Putera

Domáci začali s rešpektom a hostia v prvom polčase jasne dominovali. Rýchlym gólom sa dostali do vedenia, keď už v 5. min. po prihrávke Orabinca Miloš Gallo umiestnenou strelou prekonal domáceho gólmana. O desať minút neskôr mohol vedenie hostí poistiť Milko, ale jeho prízemnú strelu stačil ešte Vojtek v bráne domácich vyraziť nohou. Gólman hostí Dorkin musel po strele Kaľavského po prvýkrát zasahovať až po štvrťhodine hry. V 27. min. po centri Vargu, Mil. Gallo sám proti Vojtekovi nezaváhal a hostia viedli 2:0. V závere polčasu najväčšiu šancu hostí zahodil Varga, keď po prihrávke Mil. Galla na hranici malého vápna len o vlások minul loptu, ktorú mohol poslať do prázdnej brány. Po prestávke tréner Jozef Zmij prestriedal a domáci začali lepšie. Už v úvodnej minúte z hranice šestnástky tvrdo vystrelil Serbin, ale opečiatkoval iba brvno Dorkinovej brány. O dve minúty neskôr sa neujala ani ďalšia strela v podaní jedného z domácich útočníkov, keď preletela ponad hosťujúcou bránou. Domáci sa snažili nepriaznivý stav zvrátiť a mali viac z hry. Hostia sa sústredili na obrannú činnosť a hrali na brejky. Početná divácka kulisa sa dočkala prvého domáceho úspechu až v 76. min., keď krížnou strelou z uhla prekonal Dorkina striedajúci Mráz. Hostia sa z inkasovaného gólu ani nespamätali a o šesť minút opäť inkasovali, keď po priamom kope Serbina hlavou zrovnal skóre Kaľavský. Štítničania v závere dohrávali o desiatich, keď po druhej žltej karte bol vylúčený Fatľa. "Stretnutie sme v korektnom prostredí na pôde Margecian rozohrali dobre. Pred zápasom by sme remízu brali, ale po predvedenom výkone je neúspechom. Škoda, že Varga nedokázal streliť rozhodujúci tretí gól v závere prvého polčasu, uviedol po stretnutí vedúci mužstva Štítnika K.T. Ilko Minčev.

V poslednom jesennom kole privítajú futbalisti Štítnika K.T. na štadióne v Kunovej Teplici Nálepkovo. Hrá sa v sobotu so začiatkom o 16.00 hod. V predohrávke jarného kola budú mať opäť výhodu domáceho prostredia, keď o ďalší týždeň hostia Smižany, ktoré ako jediné v piatoligových súťažiach doposiaľ neprehralo.