Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Štítnik K. T. lídra poriadne vystrašil

Sportnet|Publikované 2. okt 2003 o 00:00

Smižany/Krh. Podhradie - Futbalisti Štítnika K. T. po minulotýždňovom vysokom víťazstve na domácej pôde nad Prakovcami, podali doteraz najlepší výkon

na pôde súpera. Lídra zo Smižian zaskočili svojou bojovnosťou a tri body mali na dosah. Krh. Podhradie odčinilo prehru s Nálepkovom a vo vyrovnanom stretnutí o zisku troch bodov rozhodlo až v záverečných piatich minútach.

TJ Slovan Smižany - TJ Baník Štítnik K. T.

2:2 (0:1)

G: 58., 80. Kapsdorfer - 14. Beke, 72. B. Milko, ŽK: Bobko, Podhorányi - M. Macko, R: Kohút, D: 150

Štítnik K. T.: Stankovič - Valent (46. Ištók), Lukáč, Macko, Sz. Drenko, Kubus, B. Milko, Turcsányi, Ikri (70. Danielis), Gonos (15. Fatľa), Beke

Smižany: Kyseľ - Puškáš (46. Compel), Podhorányi, Neupaver, Kyrc, Suslov, Bobko, Kapsdorfer, Martinický (66. Staššík), Vozár (77. Klubert), Gurčík

Líder tabuľky Smižany v domácom prostredí neoslnil a v stretnutí nepotvrdil svojím výkonom kvality hodné mužstva uchádzajúceho sa o postup. Bojovnosťou tentoraz oplývali hostia z Gemera, ktorí pripravili domácim niekoľko krušných momentov a loptu mali častejšie na svojich kopačkách. Ich útočná aktivita bola korunovaná vedúcim gólom už v 14. min., keď Bekeho umiestnená strela z hranice šestnástky skončila za chrbtom domáceho gólmana Kyseľa. O desať minút neskôr pekne vystrelil hosťujúci Fatľa, ale brankár domácich tentoraz zasahovať nemusel. Domáci sa snažili ťažiť len zo štandardných situácií a do vyloženej gólovej šance sa nedostali. Po prestávke boli hostia opäť útočnejší. V 50. min. Fatľa ľavačkou preveril postreh Kyseľa ale o minútu neskôr po priamom kope Kaspdorfer opečiatkoval brvno brány hostí. V 58. min. sa domácim podarilo vyrovnať stav stretnutia. Po rozohraní rohového kopu si nabehol Kapsdorfer a hlavou k bližšej žrdi skóroval. V 72. min. bolo pred domácou bránou opäť rušno. Priamy kop zahrával Fatľa, obranca domácich loptu hlavou odvrátil. K lopte sa dostal Drenko a jeho strelu po prekonaní Kyseľa vykopával z bránkovej čiary jeden z obrancov. Šanca hostí však týmto ešte nekončila. K odvrátenej lopte sa dostal B. Milko a perfektnou strelou pod brvno vymietol pavučinu domácej brány. O niekoľko minút neskôr mal gól na kopačke Danielis, ale na jeho strelu z ťažkého uhla stačil domáci gólman ešte reagovať. Z následného výkopu sa lopta po zlom obranom zákroku hostí so šťastím dostala ku Kapsdorferovi a ten strelou vedľa brankára Stankoviča vyrovnal. V samom závere hostia vývoj stretnutia zdramatizovali, keď sa Danielis sám rútil na Kyseľa, ten jeho úmysel vystihol a zachránil tak lídra od istej prvej prehry. Štítničania podali doteraz najlepší výkon na súperovom ihrisku.

Iľko Minčev (vedúci Štítnika K. T.): "Po bojovnom kolektívnom výkone sme si zaslúžili aj tri body, ale aj jeden z pôdy vedúceho mužstva je úspechom. Výborný výkon podal v zálohe Boris Milko."

Strelci Štítnika K. T.: M. Turcsányi 5. P. Milko 4, B, Milko, Danielis 2, Sz. Drenko, Leng, Macko, Ikri, Gonos, Kubus, 2, Beke

Sokol Krásnohorské Podhradie - FK Vyšné Opátske

3:2 (1:1)

G: Polyák 2 (jeden z 11 m), Lázár - Marikovský , Koch, ŽK: Meszner - Kiselica, ČK: Marikovský, R: Cengroš, D: 200

Krh. Podhradie: Lentvorský - Ambrózy, Bullík, Juríni, Bodnár (58. Lipták), Polyák, Kún, Štefán, Lázár, Filčák (74. Lapoš), Meszner (85. Mičura)

Vyšné Opátske: Kiselica - Rusňák, Hojda, Čuchta, Filip, Mikloš (61. Sanisló), Andrejko (26. Šuster), Macej, Koch, Marikovský, Martinik

Úvod patril domácim, ktorí mali viac z hry. Už v 5. min. sa do šance dostal Štefán, ale nastrelil iba ležiaceho gólmana hostí. O päť minút neskôr sa ocitol opäť v šanci, ale hlavička smerovala nad. V 17. min. zahrávali domáci priamy kop a z hranice šestnástky skúsený Lázár umiestnenou strelou otvoril skóre stretnutia. Hostia postupne hru vyrovnali a v 22. min. prvú šancu zahodil Andrejko, ktorý mieril nad. O niekoľko minút neskôr netrafil do čierneho ani Macej, keď vyslal loptu vedľa domácej brány. V 30. min. sa na opačnej strane nepresadil Bullík, ktorého strelu po priamom kope hosťujúci gólman vyrazil na roh. Po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. V 55. min. po faule na domáceho Polyáka nariadil hlavný arbiter pokutový kop. Sám poškodený ho bezpečne premenil a domáci opäť viedli o gól. Marikovský s odpískanou penaltou nesúhlasil a za hrubú urážku rozhodcu si vyslúžil červenú kartu a oslabil tak svoje mužstvo. Hosťom sa i napriek oslabeniu podarilo v 83. min. vyrovnať. Striedajúci Šuster rozohral priamy kop a loptu za Lentvorského chrbát dopravil Koch. Domácim sa päť minút pred záverečným hvizdom podarilo vsietiť víťazný gól, ktorý padol po skrumáži pred bránou hostí. Najlepšie sa v nej zorientoval dobre hrajúci Polyák a hlavičkou zabezpečil pre domácich zisk troch bodov.

Milan Mravec (tréner Krh. Podhradia): "Zápas bol dosť nervózny. Hostia stále naše vedenie doťahovali. Vyrovnávajúci gól nás trochu zlomil a potom sme sa trápili, i keď sme mali prevahu o jedného hráča. Škoda nepremenených šancí z úvodu stretnutia. Celkove sme však zabojovali a dokázali doviesť zápas do víťazného konca."

Jozef Ferko (tréner Vyš. Opátskeho): "S výkonom mužstva som spokojný, držali sme hru v strede poľa a mali brejkové situácie. Je to mladý kolektív, ale za predvedenú hru sme si zaslúžili aspoň bod."

Strelci Krh. Podhradia: Polyák 4, Ambrózy 2, Štefán, Bodnár, Meszner, Filčák, Bullík, Lázár

V sobotu nás čaká prvé historické piatoligové derby, v ktorom Štítnik K. T. hostí nováčika Krh. Podhradie. Začiatok zápasu je o 15:30 hod. na štadióne v Kunovej Teplici.