Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Štipľavý jazyk treba zamknúť, aby netrpel kolektív, benevolentnosti rozhodcov odzvonilo

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

Poprad Na včerajšom rozbore tradičnom uplynulých hokejových vystúpení si tréner Podtatrancov Ján Šterbák zobral na paškál nedisciplinovanosť

jednotlivcov. "Karhal nás hlavne za fauly, lebo najmä v zápase na Slovane ich bolo priveľa," poznamenal Andrej Kollár (na snímke). Proti Spišiakom to už ale bolo v tomto smere lepšie, dodali sme. "To bola asi prvá pozitívna vec v utorňajšom vystúpení. Inak sme urobili podstatnú chybu v tom, že sme nedokázali zvýrazniť našu kvalitu."

Oproti zvyklostiam Popradčania absolvujú dnes aj zajtra extraligové merania síl. To si vyžiada väčšie nároky na regeneráciu a maximálnu koncentrovanosť. "Dve stretnutia po sebe sa dajú zvládnuť, to by nemal byť problém. Máme predsa dosť natrénované, hráči sú nadupaní. Ide len o to, aby sme čosi aj uhrali a odviedli kvalitný hokej. Proti Zvolenu doma to bude iné než naposledy v súperení so susedmi v derby, keď rival prišiel skôr betónovať. Zvolenčania majú kvalitný káder a určite budú chcieť niečo ukázať, tvoriť hru. Vtedy sa aj nám lepšie korčuľuje na ľade." Celok z Turca ťaží z atypických rozmerov klziska a búrlivej atmosféry. "Hrá sa tam rýchlejšie, ale dá sa tomu prispôsobiť." Martinčania vedia vo vlastnom prostredí každého pritlačiť, ale útočník ŠKP nezabudol zdôrazniť: "Sú však aj prípady, keď pred vlastným publikom sklamú, vybuchnú. Bodaj by to bolo aj dnes tak. Urobíme im to isté, čo predviedli oni pod Tatrami, keď zamurovali svoje obranné územie a nepustili nás prakticky k ničomu."

Popradčania budú kompletní a to je dobré znamenie pred náročným záverom týždňa. Okrem toho sa prezentujú v sobotu pred televíznymi kamerami, už druhý raz v tomto ročníku. "Je to motivácia vytiahnuť sa pred divákmi na celom Slovensku." Návratom Šechného a Šlamiara z Ruska výkonnosť Zvolenčanov stúpla, začína sa ukazovať v lepšom svetle. To je varovanie pre policajtov. "Rozhodne nemožno očakávať taký priebeh ako predtým vo vzájomnom dueli, keď sme doma vyhrávali 4:0." Práve vtedy východniari stratili výrazný náskok a nakoniec iba remizovali, a to aj vinou štipľavého jazyka Petra Kloudu, už bývalého hráča Popradu, ktorý sa pustil do rozhodcu, vyfasoval disciplinárny trest, oslabil kolektív. "Už sa píska oveľa prísnejšie, zákroky, ktoré predtým boli sem-tam tolerované, sú penalizované, čo je dôsledkom vážneho zranenia Miša Ružičku. To si hodno uvedomiť."

Ako v popradskom, tak aj vo zvolenskom celku pôsobia hráči, ktorí si predtým obliekali dres práve toho druhého tímu. Pre koho by to mohla byť výhoda či hendikep? "Ja mám takú skúsenosť, že po tom, čo som prvý raz účinkoval v Poprade a neskôr som sa vrátil do Slovanu, tak sa mi nikdy proti Podtatrancom dobre nehralo. Uvidíme, ako sa s tým vyrovnajú ostatní. Je to u každého osobité, individuálne. Ale neprikladal by som tomu nejakú dôležitosť," dodal A. Kollár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.