Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šterbák na operáciu nemusí, vrátiť sa chce do play-off

Sportnet|Publikované 12. feb 2009 o 23:00

K zranenému útočníkovi HC Košice Jurajovi Faithovi pribudol v utorok obranca Marcel Šterbák. V zápase s Liptovským Mikulášom musel po nepríjemnom

strete so súperovým hráčom predčasne do šatne. Prognózy v súvislosti so zraneným ľavým kolenom neboli vonkoncom optimistické.

KOŠICE. Skúsený obranca Marcel Šterbák už s ľavým kolenom problémy mal. Vlani v lete dokonca podstúpil operáciu. V súboji s Liptákmi sa z ľadu zviechal veľmi ťažko, pomôcť mu muselo spoluhráči. Až do včerajšieho vyšetrenia magnetickou rezonanciu bol v neistote aj samotný hráč. Bolesti pretrvávali, nevedel na čom je.

Koleno pomliaždené a narazené

"Magnetická rezonancia neukázala vážnejšie poškodenie kolena. Je pomliaždené a silne narazené, ale nie je potrebný žiadny zákrok. Mal som obavy, čo z toho bude, po uplynulej sezóne som s týmto kolenom už na operácii bol. Vtedy som podstúpil artroskopiu kvôli natrhnutému prednému krížnemu väzu," odľahlo 28 ročnému bekovi.

Nešťastný "karambol"

K nešťastnému "karambolu" došlo v strednom pásme počas utorkového zápasu s Mikulášom. "na chvíľu som sa pozrel na puk, súperovho hráča som tak zbadal neskoro. Koleno mi chytil zadkom, či bokom v plnej rýchlosti. Bolo to nepríjemné. Myslel som si, že to bude niečo vážnejšie," vrátil sa k inkriminovanému okamihu.

Týždeň pokoj

Šterbák si v najbližších kolách nezahrá. "Teraz mám mať aspoň týždeň úplný pokoj. Musí ustúpiť opuch, lebo zboku bolo koleno naliate. Možno po týždni začnem s tréningom. Uvidíme. Neviem, či stihnem aspoň posledný zápas nadstavby doma so Skalicou. A keď nie tak sa chcem dobre pripraviť na play-off. Hlavne, aby som bol doliečený na vyraďovacie boje."

S košickým mužstvom tak dnes necestoval do Skalice. Nebude sa ho týkať ani zápas v Trenčíne a následne cesta na Slovan. "Radšej by som cestoval," pousmial sa. "V sobotu si pozriem televízny zápas z Trenčína. Ako správny Košičan verím, že z troch súbojov vonku získame deväť bodov, respektíve, aby ich bolo čo najviac. Ide nám o prvé miesto a ja verím, že si ho do play-off udržíme," dodal autor piatich gólov a 17 asistencií.

TOMÁŠ TÓTH

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.