Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Steininger: Útočník potrebuje aj šťastie

Prvý hetrik. V súboji s Vysokými Tatrami dosiahol Tomáš Steininger (vpravo) hetrik a prvé góly v sezóne. (Autor: glo)
Sportnet|10. okt 2014 o 00:00

Podobne ako pred rokom aj teraz podávajú hráči Vyšného Opátskeho kolísavé výkony.

Naposledy prehrali na trávniku posledného celku III. ligy Sabinova a ocitli sa až na jedenástom mieste pelotónu. Aj preto pred domácim stretnutím s Vysokými Tatrami malo mužstvo, takpovediac, nôž na krku.

KOŠICE. Od začiatku mali viac z hry aj niekoľko šancí, avšak až po polhodine hry sa dokázali presadiť Steiningerom.

O tesné vedenie prišli v priebehu troch minút, keď inkasovali dva góly do šatne. V druhom dejstve zobral zodpovednosť na seba Tomáš Steininger, ktorý pridal dva góly a výrazne prispel k víťazstvu 4:2. Pred zápasom bola v šatni napätá atmosféra, po jeho skončení už bolo všetko ináč.

„Ak by sme s Tatrami prehrali, razom by sme mali v tabuľke pravdy mínusové body a bolo by to pre nás zle. Dostali by sme sa do pásma, kde sa bude bojovať o záchranu. Nič také sme si však pred týmto duelom nepripúšťali,“ hovorí Tomáš Steininger.

Bol to práve on, kto zdvihol streleckú zástavu. Na jeho úvodný gól z tridsiatej minúty hostia odpovedali dvomi gólmi a postarali sa o obrat v stretnutí.

Ako sa ukázalo, nebol jediným a rozhodujúcim, lebo v druhom dejstve hostitelia spustili strelecký uragán. Za štvrťhodinu dali tri góly a definitívne zobrali hosťom vietor z plachiet.

„Inkasované góly do šatne boli nečakanou sprchou. Mali sme hru v rukách, viedli sme a potom prišiel trest, keď sme poľavili. Do šatne sme išli s mankom,“ povedal na margo prvého dejstva Steininger.

Pätička i hlavička

Po zmene strán domáci ukázali väčšiu chuť po víťazstve a odmenou boli tri góly v sieti Igora Hájovského. Nestačil na pätičku a hlavičku Steiningera, ako aj krížnu strelu Bandžucha.

„V šatni sme si povedali, že nič nie je stratené a výsledok dokážeme otočiť. Podarilo sa a sme všetci spokojní. Prvých šesť kôl som nehral pre zranenie a nebolo pre mňa ľahké naskočiť do sezóny. Dosiahol som tri góly a som nesmierne šťastný, že mi to padlo,“ priznal s úsmevom.

Ako videl svoj hetrik? „Konečne som dostal dobré lopty. Pri prvom som dobre prebral loptu a krížnou strelou otvoril skóre. Pri druhom som len inštinktívne loptu trafil pätou a lopta padla do štrbiny medzi brankárom a prednou žrďou. Zrejme útočník potrebuje také zápasy aj šťastie, že do čoho kopne, skončí v sieti. Na tretí gól som dostal presný center od Paliho Turczyka na päťku a hlavičkou som trafil presne k žrdi. Verím, že mi tento zápas aj góly pomôžu do ďalších stretnutí,“ konštatoval autor hetriku Tomáš Steininger.

Súvisiace články