Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Štefanko bude korupčné obvinenia riešiť s právnikmi, venuje sa prestupom

TASR|11. jún 2004 o 14:15

Bratislava 11. júna (TASR) - Igor Štefanko, bývalý športový riaditeľ českého futbalového klubu 1. FC Synot Staré Město a súčasný športový manažér AS Trenčín ...

Bratislava 11. júna (TASR) - Igor Štefanko, bývalý športový riaditeľ českého futbalového klubu 1. FC Synot Staré Město a súčasný športový manažér AS Trenčín bude všetky korupčné obvinenia na svoju osobu riešiť právnou cestou. Jeho meno sa medzi obvinenými v škandalóznej afére objavilo po štvrtkovej tlačovej konferencii v Brne.

"K veciam, ktoré odzneli nedávno na moju adresu, sa teraz nechcem vyjadrovať. Nebudem to vôbec komentovať, lebo by som mohol niekoho veľmi uraziť. Povedal by som možno viac, ako sa patrí, čo by v tejto situácii nebolo vhodné. Všetky obvinenia mojej osoby budem riešiť právnou cestou a preto dopredu nebudem nič komentovať," povedal pre TASR Igor Štefanko.

Mediálny výbuch škandálu v spojistosti so svojím menom prežíva ťažko, hoci noviny nečíta a televíziu nepozerá: "Snažím sa od toho oslobodiť. Je toho už veľa. Nechcem to zatiaľ komentovať," pokračoval Štefanko, ktorý ďalej uviedol, že avizovaný predaj akcií firmy Synot, Arcade, s. r. o, ktorý je majoritným vlastníkom AS Trenčín, sa dotkne aj jeho budúcnosti. "Firma Synot vlastní 60 percent akcií v AS Trenčín, spoločnosť Araver zasa tridsať a desať má mesto Trenčín. Keďže Synot a Araver sú v podstate v rukách jedného vlastníka, môj zamestnávateľ má v trenčianskom futbale 90-percentný podiel. Ak odíde z tohto klubu a naše akcie získa iný majiteľ, ten si určite privedie aj nový manažment," vysvetľoval Štefanko. "Ak Synot akcie v blízkej budúcnosti predá, moje účinkovanie v AS Trenčín sa skončí," zdôraznil funkcionár.

Štefanko stál za veľkým zimným posilnením jedného z vážnych adeptov na vypadnutie zo slovenskej najvyššej súťaže. Po nákupe mladých perspektívnych hráčov z niekoľkých klubov sa však Trenčín z najhoršieho dostal a v konečnej tabuľke skončil na nečakanom 5. mieste. "V klube je s týmto umiestnením relatívna spokojnosť. Všetci sú radi, že sme sa vyšplhali tak vysoko, pretože pred sezónou nás veľmi veľa odborníkov už videlo v 2. lige," pripomenul Štefanko a pokračoval: "Ja si však myslím, že s týmto kádrom sme mohli dokázať aj viac. Ja som človek, ktorý je málokedy spokojný, preto by som bol rád, keby Trenčín figuroval v tabuľke ešte vyššie. Hráčov na to mal." Novú sezónu začneme normálne, tetnú prípravu odštartujeme 21. júna. Mužstvo sa bude pripravovať v Stupave a v domácich podmienkach. Tradične pôjdeme na turnaj do Poštornej, kam zvykne chodiť aj Baník Ostrava. Budeme hrať turnaj v Kokave nad Rimavicou. Zohráme zápas s Brnom," vypočítal obsah prípravy športový manažér Trenčína.

Veľké nákupy hráčov sa nechystajú, lebo veľa ich prišlo v zimnej prestávke. "Dnes už vieme, že z mužstva odíde Igor Hrabač, ktorému sa skončilo hosťovanie a vráti sa do Sparty Praha. O Rýgla prejavili záujem Vítkovice. Takže rokujeme s nimi a pripravujeme Trenčín na ďalší ligový ročník. Preto korupčnej afére, v ktorej sa teraz objavilo aj moje meno, nevenujem až tak veľkú pozornosť. Kým budem pracovať ako športový manažér Trenčína, budem robiť všetko preto, aby sa toto mužstvo neoslabilo. A veci okolo podplácania radšej nechám riešiť právnikov. Ja by som tomu aj tak nepomohol. Preto sa k tomu teraz nechcem vyjadrovať," zdôraznil Štefanko.

Súvisiace články