Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Štefan Voroňák viedol včera prvý tréning Zemplína

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Včerajší deň bol zároveň prvým pracovným pre Štefana Voroňáka vo funkcii trénera ŠK Zemplín Michalovce. Futbalisti po jeseni piateho

tímu tretej ligy mali včera na programe dlho očakávaný prvý tréning akejsi zimnej predprípravy. Aj keď sa v tejto súvislosti spomínali všakovaké fámy, na úvodnom tréningu sa objavili takmer všetci pozvaní hráči. Presne s odbitím trinástej hodiny si najprv vypočuli dvadsaťminútový príhovor nového trénera, potom absolvovali krátky výklus a po ňom si na neďalekej škvare zahrali medzi sebou futbal. "Do Michaloviec som prišiel preto, lebo po Trebišove je to druhé mužstvo, ktoré mám spomedzi treťoligistov najlepšie zmapované. Často som tu chodieval na zápasy, Petra Vasiľa som kedysi v doraste trénoval a ostatných takisto veľmi dobre poznám. Neprišiel som teda do cudzieho prostredia," povedal svoje prvé slová na novom pôsobisku čerstvý kormidelník Zemplína. Krátko po tom, ako spečatil dohodu s Michalovčanmi, sa zmienil aj o smelých ambíciách budúceho klubu. Tie tunajším funkcionárom nechýbali nikdy, teraz sa však očakáva, že sa konečne premietnu aj do reality. "Hrať o špicu je pre mňa nesmierne motivujúce, aj to teda zavážilo. Verím, že sa konečne aj naplnia. Chlapcom som v príhovore povedal čosi o istých zásadách, ktoré by som chcel, aby sa dodržiavali. Mal som na mysli najmä disciplínu a poriadok v kabíne, lebo to je základ úspešného fungovania. Vyžadoval som to vždy a všade," zdôraznil Štefan Voroňák, ktorý zrejme nestihne dnešnú rozlúčku Slavoja Trebišov s uplynulou sezónou, keďže práve v čase jej konania bude mať v Michalovciach tréning.

Najbližší program mužstva je tak trochu zvláštny. Mužstvo bude od pondelka do piatku trénovať, potom bude mať dvojtýždňovú dovolenku a znovu sa, ale už naostro, zíde 7.1. 2003. "Tento týždenný mikrocyklus chápem ako isté naštartovanie pred ozajstnou zimnou prípravou. Nepopieram, že mi do istej miery poslúži aj na lepšie zmapovanie tunajšieho kolektívu. V januári sa káder bude postupne kryštalizovať a verím, že aj dopĺňať. V pláne máme sústredenie a odohráme aj niekoľko prípravných zápasov. Neprihlásili sme sa síce do Zimného pohára VsFZ, ale súperov máme dosť," uistil nás Štefan Voroňák. Pri rokovaní so zástupcami ŠK Zemplín sa pohrával s myšlienkou dotiahnutia Emila Sudimáka na asistentskú stoličku v Michalovciach. Z toho však zrejme nebude nič, keďže pravou rukou nového trénera má byť podľa našich informácií človek z domácich zdrojov. "Dopočul som sa o tom až teraz. Možno sa zaobídem aj bez asistenta, mám s tým už isté skúsenosti. Je to vec dohovoru s prezidentom klubu, ktorý tu od štvrtka nie je. Po jeho príchode budeme múdrejší," dodal.

Pred i počas včerajšieho tréningu sa trénerovi Voroňákovi prihlásili títo hráči: Belan, Moroz (Lastomír), Lakatoš (Veľké Revištia)- Vasiľ, Gabák, Uhľar, Devečka, Pavlulik, Adam, Bačík, Martinek, Kiršner, Marcin, Kozár, Molnár (Kráľovský Chlmec), Tirč (Čierne na Topľou), Ruskovský, Šrobár, Varga, Kostovčík, Blahuta (všetci z dorastu). Neobjavili sa zranený Poľaško, chorý Micák, pracujúci Komenda, operovaný Gallo, z neznámych príčin ani Capík, nuž a neprišli ani navrátilci z hosťovaní Hreňo, Bakajsa, Maščeník, Berezňák a Daniel Vasiľ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.