Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Steel Arénu si dnes podmania legendy

Sportnet|Publikované 16. dec 2006 o 00:00

Košice Hokejový Masters Cup je v plnom prúde. Majstrovstvá Slovenska amatérov a veteránov v hokeji, nad ktorými prevzal záštitu Prezident Slovenskej

republiky Ivan Gašparovič pokračujú dnes na zimnom štadióne na Kavečianskej a zajtra vyvrcholia v Steel Aréne. Štadión Ladislava Trojáka bude dnes patriť legendám. Legendy v Steel Aréne, taký je názov podujatia, ktoré sa začne hokejom a skončí koncertom skupiny Elán. Od 16. hodiny je na programe exhibičný zápas "výber Slovenska" proti "výberu sveta". Po jeho skončení si Steel Arénu podmaní od 19. hodiny skupina Elán so svojim koncertom.

Niekdajší Československý reprezentant Vincent Lukáč (na snímke) hrá na piatom ročníku Masters Cupu v tíme Partnerov a Legiend. Dnes nastúpi v exhibičnom zápase v slovenskom výbere, ktorý povedie tréner Jozef Golonka. "Aj keď máme svoje roky, vieme sa ešte v hre zapáliť. Hokej hrať zabudnúť nemôžete, hlava stále funguje ako predtým, iná vec je, že nohy už tak nepočúvajú, ale pokúsime sa ich dať do pohybu," povedal nám dobre naladený Vinco. Priaznivci hokeja spájali jeho meno odjakživa so strelenými gólmi. Bol rodeným kanonierom. A aj dnes, hoci sa do hokejového výstroja oblečie len zriedkavo, má chuť kaziť náladu súperovmu brankárovi. "Gól chcem dať vždy, v každom zápase. Preto predsa idem na ľad. Netvrdím, že sa to vždy podarí, ale preto mám dar reči, aby som si pomohol jazykom. Súperovho brankára presvedčil, že ten gól mi tam padnúť musí. Vzťahy medzi nami sú stále výborné. Vážime si jeden druhého. Chceme pobaviť seba aj divákov."

Zvyčajne sa exhibície končia nerozhodným výsledkom. Vincent Lukáč však tvrdí, že z akéhokoľvek výsledku by vedu nerobil. "Žiadne dohadovanie v zákulisí nebude. Hlavne, aby sa divák bavil. Veď práve o to pôjde," vraví rodený Košičan, ktorý vošiel ako reprezentant do povedomia najmä v čase, keď nastupoval vo formácii s Igorom Libom a Dáriusom Lukáčom.

V drese ,,Výberu Slovenska" nastúpia tieto osobnosti: Dárius Rusnák, Vincent Lukáč, Jozef Lukáč, Peter Slanina, Vladimír Svitek, Igor Liba, Róbert Pukalovič, Jerguš Bača, František Hossa, Pavel Svitana, Ivan Dornič, Marián Bezák, Jaromír Dragan, Tibor Turan, Ján Varholík, Ján Vodila, Miroslav Ihnačák, Peter Ihnačák, Mojmír Božík. Trénerom je Jozef Golonka.

Tím ,,výber sveta", v ktorom sú hráči z Česka, Ruska, Fínska, Rakúska má takúto skladbu: Viktor Kuzkin, Alexej Jakušev, Alexej Koževnikov, Sergej Babinov, Ville Siren, Jukka Tammi, Pekka Järvelle, Hannu Järvenpää, Jiří Králik, Jaroslav Benák, Drahomír Kadlec, Oldřich Válek, Milan Nový, Pavel Richter, Jiří Hrdina, Eric Assimakopulos, Konrád Dorn a Peter Znnehnalik.

Otváracie buly dnešného exhibičného zápasu vhodí výrazná postava nášho hokeja Karol Fako. Cena vstupenky, ktorú si aj dnes môžete zakúpiť v pokladni Steel Arény je od 590,-Sk do 990,-Sk. V cene vstupenky je zahrnutý exhibičný zápas a koncert skupiny Elán. K dispozícii sú aj samostatne vstupenky len na koncert skupiny Elán. Ich cena je 390 korún a sú na státie.

Program Masters Cupu:

Sobota 16. decembra (ZŠ Kavečianska)

7.30 - 9.00Stars Spišská Nová Ves - HC Eagles Volkswagen Bratislava

9.10 - 10.40STK Control Prešov - Banská Bystrica

10.50 - 12.20HC Cassovia Black Crows Košice - Treos Bianca Liptovský Mikuláš

12.30 - 14.00Hermes Dubnica - Old Boys Liptovský Mikuláš

Nedeľa 17. decembra 2006 (Steel Aréna)

8.30 - 10.00semifinále (víťaz A skupiny - najlepší z druhého miesta)

10.15 - 11.45semifinále (víťaz B skupiny - víťaz C skupiny)

13.15 - 14.45zápas o tretie miesto

15.00 - 16.30Finále

16.40 Vyhlásenie výsledkov

Súvisiace články