Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Štedrý pomocník futbalu

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 23:00

Košice Nebol nikdy tým, čo chcel byť vo futbale oslavovaný, ale robil preň veľa v klube i na zväzovej úrovni. Netúžil po gloriolách, ale prežíval

radosť, keď sa tomuto športu darilo tam, kde priložil ruku k dielu. Tak letel rok za rokom, preto bolo priam samozrejme, že za svoj prístup a nadšenie sa stal vážený všade. Bodaj by nie, keď patrí do rangu ľudí, čo na tejto hre nezarábali, naopak, on jej pomáhal, kde mohol. Vedeli by o tom veľa hovoriť v jeho rodných Košických Olšanoch, kde štedro sponzorsky podporoval miestny klub, ale i zväzoví funkcionári v Oblastnom futbalovom zväze Košice-okolie a vo Východoslovenskom futbalovom zväze, ktorým pomohol pri nie jednej športovo-kultúrnej spoločenskej akcii. Tým mužom je Vendelin Novysedlák, ktorý prednedávnom v plnom zdraví oslavoval abrahámoviny.

Ako pri každej činnosti ani pri životnom jubileu Vendo nechcel pútať na seba veľkú pozornosť. Lenže všade tam, kde sa okolo najľudovejšieho športu točil, radi si na neho spomenuli. Preto od 29. septembra bol celý mesiac stredobodom pozornosti. Nie náhodou. Možno, keby nepomáhal mužstvu Košických Olšian hmotne i cennými radami, pravdepodobne by už nejaký čas nebolo na futbalovej mape. Už roky úspešne pracuje vo funkcii podpredsedu ObFZ, kde sa vždy príkladne postavil proti niekoľkým samozvancom, ktorí pod kepienkom demokracie chceli rozbiť to, čo sa na tejto úrovni v ťažkých podmienkach robilo a urobilo. Svojím postojom prispel k tomu, že tento zväz stojí dnes na pevných základoch. Aj vďaka tomu ho nominovali ako dobrého a priebojného reprezentanta do Rady Východoslovenského futbalového zväzu, v ktorej za svoju oblasť nie je iba členom do počtu, lebo reaguje na každú pripravovanú zmenu, či akékoľvek problémy. Nepatrí teda medzi funkcionárov, čo vynikajú zväčša len tým, že zbierajú funkcie a presadzujú iba zámery svojho klubu. On tento prah už dávno prekročil. Keďže v rámci regionálnych súťaži VsFZ je tento bývalý rozhodca aj delegátom zväzu, má teda široký rozhľad a fundované vedomosti o tom, čo sa deje na zelených trávnikoch a okolo nich na východe. Popri práci na každodenný chlebík upútal aj tým, že do futbalu predovšetkým veľa dával, lebo ho verne miluje, hoci jeho jedinou odmenou za to všetko je, keď vidí peknú hru všade, kde sa objaví v akejkoľvek role. Práve pre toto všetko otcovi štyroch dcér, ktorý svojho času hral na orgáne na nedeľňajších pobožnostiach v košickom Dóme Svätej Alžbety, zaželali priatelia futbalu veľa zdravia, uctili si ho a poďakovali sa mu za doterajšiu prácu ako v komisii delegátov zväzu, tak i v materskom ObFZ, a tiež na nedávnom zasadnutí Rady VsFZ. To ho zaiste aj s plaketou Za rozvoj futbalu na území ObFZ Košice-okolie potešilo a dodalo elixír do ďalšej činnosti, pretože Vendo prakticky za dobré slovo dáva pre futbalovú muziku veľa. Ľudí podobného zmýšľania veľa niet. Preto si ich treba vážiť a vyzdvihnúť pri podobných životných jubileách. Veď človek, ktorý je štedrý a verný pomocník futbalu, si to ozaj zaslúži. A päťdesiatnik Vendo určite!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.