Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sťažnosť klubu

Sportnet|Publikované 6. nov 2003 o 23:00

Reagujeme na športové oznamy z 9.októbra a kontumáciu futbalového stretnutia dorastencov Jablonov - Markušovce, ktoré skončilo výhrou Jablonova 8:0.

Ani zo strany hostí, ani zo strany rozhodcov neboli k tomuto zápasu žiadne námietky. Nasledujúci týždeň v úradnej správe vyšlo, že ŠTK predvoláva vedúceho mužstva z Jablonova. Nikto nevedel, prečo. Až tam sa dozvedel, že zápas sa kontumuje v prospech hostí, lebo vraj na hracej ploche neboli zástavky. Preto sa pýtame - ako mohol rozhodca Galajda začať pískať zápas? Prečo na to nikoho neupozornil, keď tam nevidel zástavky? ŠTK berieme na vedomie, ale keď po zápase bolo všetko v poriadku, ani v zápise nebola žiadna námietka, prečo tá kontumácia? Okrem toho sme dostali aj peňažnú pokutu. Ale vraj "za neupravenú hraciu plochu" sa zápas nekontumuje. Z našej strany len toľko, že zástavky tam boli. Pre zástavky nám skontumovali zápas, prečo sa teda nič nedeje so zápasom Jamník - Jablonov, kde domáci funkcionár napadol nášho hráča pri odchode do šatne. Bolo to v zápise. Tento zápas pískal znovu pán Galajda. Nič sa nedeje, zápas nebol kontumovaný, aj keď je to oveľa vážnejšie ako neupravená hracia plocha. Je to náhoda, že obidva zápasy pískal ten istý rozhodca, lebo naši dorastenci viedli celý zápas a za stavu 2:1 pre nás ešte stihol rozhodca (nechceme mu ublížiť, ale už zápas o pár sekúnd predlžoval) odpískať pokutový kop. Pre to sa pýtame, pán rozhodca, máte čisté svedomie? Toľko z našej strany na vysvetlenie tejto rarity, a to ani nepíšeme o sklamaní hráčov.

Touto cestou by sme chceli vyjadriť vďaku rozhodcovi Drábikovi, ktorý viedol stretnutie Jablonov - Letanovce. Nie je rozhodujúce, kto vyhral alebo prehral, ale pískal veľmi objektívne.

Veľmi je nám ľúto, čo sa odohralo v Iliašovciach. Nesúdime nikoho, na to sú iní kompetentní. Prajeme skoré uzdravenie rozhodcovia Dubjelovi. Hoci ho osobne nepoznáme, lebo nám nepískal ešte ani jeden zápas, želáme mu skorý návrat na ihriská.

FK Jablonov, vedúci mužstva Milan Glevický, kapitán mužstva Kožuško

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.