Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Stávkari favorizujú Belgičanky a Federera

SITA|15. jan 2006 o 11:39

MELBOURNE 15. januára (SITA) - Nadchádzajúci úvodný grandslamový tenisový turnaj roka Australian Open v Melbourne je stredobodom pozornosti stávkových kancelárií. Austrálčania favorizujú na víťazstvo ...

MELBOURNE 15. januára (SITA) - Nadchádzajúci úvodný grandslamový tenisový turnaj roka Australian Open v Melbourne je stredobodom pozornosti stávkových kancelárií. Austrálčania favorizujú na víťazstvo v ženskej dvojhre najmä Belgičanky. V TAB SportsBet sa bude celkové víťazstvo Justine Heninovej-Hardennovej tipovať s kurzom 3:1 a prípadný triumf jej krajanky Kim Clijstersovej s kurzom 13:4. Centrebet favorizuje Clijstersovú s kurzom 3:1 a Heninovú-Hardennovú, ktorá už Australian Open vyhrala v roku 2004, s 13:4. Hlavným favoritom mužskej súťaže vo dvojhre je pre všetkých stávkarov Švajčiar Roger Federer, ktorý v Melbourne triumfoval rovnako ako Heninová-Hardennová pred dvoma rokmi. TAB SportsBet favorizuje Federera na celkový triumf s kurzom 2:5, druhý nasadený Američan Andy Roddick sa bude tipovať s kurzom 7:1. Ďalšími favoritmi podľa kurzov sú Austrálčan Lleyton Hewitt (10:1) a Argentínčan David Nalbandian (12:1). Britský William Hill stanovil na Federera kurz 1:2 a na druhého v poradí Roddicka 9:1. V tej istej stávkovej kancelárií zo žien najviac veria Clijstersovej (9:4) pred Heninovou-Hardennovou (3:1) a Američankou Lindsay Davenportovou (6:1). Možné víťazstvo Švajčiarky Martiny Hingisovej, ktorá v Melbourne triumfovala v rokoch 1997-99, má kurz 33:1.

Pre zaujímavosť celkový triumf slovenského tenistu Dominika Hrbatého si vo väčšine renomovaných svetových stávkových kancelárií možno natipovať s kurzami od 80:1 až do 150:1. V podstate tie isté kurzy platia aj pre slovenskú ženskú jednotku Danielu Hantuchovú.

Súvisiace články