Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Stavbárov čaká náročnejšia séria

Sportnet|Publikované 27. feb 2009 o 23:00

Po dvoch domácich stretnutiach s relatívne slabšími súpermi cestujú hráči Inžinierskych stavieb Košice za súpermi. Už túto nedeľu sa predstavia na

Považí, potom sa stretnú s Novými Zámkami a doma privítajú lídra.

KOŠICE. V najbližších troch kolách čaká stavbárov séria stretnutí so silnejšími celkami z hornej polovice extraligovej tabuľky. Zajtra sa zverenci trénera Jána Hruščáka predstavia na palubovke tretieho celku tabuľky, ktorý na nich stráca deväť bodov. Rovnaký je aj medzi prvým a druhým, no osemnásťbodový rozdiel medzi prvým a tretí je skutočne priepastný a jasne hovorí sile jednotlivých družstiev.

Baláža vyradilo zranenie

Aj ostatné domáce stretnutie stavbárov ukázalo, že nemajú adekvátnu lavičku z ktorej by hráči dokázali naskočiť do zápasu. Proti Hlohovcu dal tréner príležitosť ďalším hráčom, ktorí napriek snahe predsa len nedokázali nahradiť tých, ktorých kormidelník stiahol z palubovky a takpovediac ich šetril. "Iste by som bol rád, ak by naša lavička bola vyrovnaná a mohli sme tak lepšie konkurovať Prešovu. Napriek odhodlaniu sa nám to nedarí o čom svedčí aj bodová strata," hovorí tréner Ján Hruščák. Po súboji s Hlohovcom si poťažkal na nevyrovnanú lavičku, z ktorej vypadol pre zranenia aj Maroš Baláž. Pre šikovného hráča sa tak sezóna predčasne skončila.

Zlepšili si pohodu v kabíne

So súpermi z druhej polovice tabuľka sa čakal od stavbárov zisk štyroch bodov, čo aj splnili a presadiť by sa chceli aj v zajtrajšom stretnutí. Jedinú remízu dosiahli práve s Považskou Bystricou, keď prvom vystúpení na ich palubovke prišli o druhý. Počas celého zápasu viedli, no v závere domci vyrovnali. Súboj druhého s tretím môžeme považovať za šláger nedeľňajšieho kola. "Po prestávke sme potrebovali vyhrať oba domáce stretnutia a zlepšiť si náladu v kabíne pred náročnejšou sériou ktorá nás čaká. Najskôr hráme s Považskou, potom s Novými Zámkami, doma privítame Prešov a cestujeme do Bratislavy. Bude to pre nás skúška odolnosti pred play-off. Nečaká nás nič ľahké ale ani na jeden zápas nepocestujeme v porazeneckej nálade. Takúto sériu sme absolvovali aj v druhom kole základnej časti. S Považskou Bystricou sme prišli v závere o bod a prehrali sme s Novými Zámkami. Verím, že sa nám teraz bude dariť lepšie a získame viac bodov. Snažili sme sa na tieto zápasy pripraviť čo najlepšie, aby sme ich zvládli čo najlepšie," prezradil pred odchodom kormidelník Ján Hruščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.