Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stavbári sa v Bardejove nezľakli

Sportnet|Publikované 19. dec 2008 o 23:00

V predohrávanom stretnutí 18. kola extraligy hádzanárov sa prekvapenie na účeť vicemajstra nekonalo. MHC Edymax Bardejov prehral s IS Košice 22:33.

Stavbári majú kvalitný káder, v ktorom popri skúsených hráčoch výkonnostne rastú mladí odchovanci.

BARDEJOV. Košičania mali výborný úvod a za päť minút viedli 3:0, keď prvý úspech dosiahol Baláž zo sedmičky. Ľahko sa dostávali cez obranu a naznačili, že ich rýchle protiútoky budú nebezpečné. Domáci sa postupne zorientovali, zlepšili kombinácie a po štvrťhodine išli do vedenia na 6:5 gólom Miženka. No bolo to naposledy v zápase.

Zlyhala obrana i brankári

Nováčik súťaže môže byť spokojný so štrnástimi bodmi. V doterajšom priebehu sa Bardejov mohol spoliehať na kvalitné výkony v obrane, za ktorou sa zaskveli aj brankári. Tréner Slavomír Krok práve s tým nebol spokojný: " Zlyhali brankári a obrana, ktorá nás zdobila celú jeseň. Vedeli sme, že nebude hrať Matúš Hičo. Ani jedna spojka nezahrala a nepáčil sa mi prístup chlapcov k zápasu. Aj v treťom zápase proti Košiciam sme vyhoreli. Neviem, čo im zviazovalo ruky, všetci sa dobre poznajú." Na spojkách sa vystriedali Židišin, Cibere, Bokol i D. Krok, ale rytmus v hre zlyhal, občas prešla kombinácia na Čoreja, no časté chyby i individuálne prieniky bez streľby neviedli ku gólom.

Ján Kolesár s mladými

Košičania svoje kvality dokazovali od brankára Františka Boháča, ktorý sa zaskvel nielen perfektným výkonom, ale najmä milimetrovými prihrávkami na rýchle brejky, ktorým domáci nestačili. Niekoľkí hráči sú v Bardejove, a tak trénerovi Jánovi Hruščákovi nerobilo problém ušiť taktiku: "Na začiatku to vyzeralo tak, že domáci sa pokúsia využiť šancu, ale postupne sme zlepšili hru v obrane a prevýšili sme ich vo všetkých činnostiach. V niektorých častiach sme pôsobili rozhárane, ale treba brať do úvahy, že na ihrisku v 2. polčase boli štyria 19-roční: František Boháč, Vladimír Guzy, Maroš Baláž a Tomáš Urban. Poznáme našich, ktorí sú v Bardejove, a tak sme sa trošičku na nich sústredili. My sme ich posilnili. Doma zostali lepši. Nováčik má svojú kvalitu." Práve z kvarteta mladých bol najlepším strelcom zápasu Baláž, autor deviatich gólov, a Urban si zapísal päť zásahov. Medzi oboma trénermi, napriek výpomoci, vládne určité napätie a J. Hruščák svojmu kolegovi S. Krokovi poradil: "Majú sa sústrediť na tých ostatných, a nie na Košice. Chyby si treba priznať, ale mne to vôbec neprekáža."

Po zimnej prestávke sa 19. kolo odohrá 14. februára 2009 a v Hlohovci nastúpi Bardejov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.