Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Stavbári opäť nezvládli druhý polčas

Sportnet|Publikované 8. mar 2009 o 23:00

Po domácom víťazstve nad Hlohovcom kormidelník Inžinierskych stavieb Košice Ján Hruščák neskrýval obavy z najbližších troch kôl, ktoré označil ako

veľmi náročné pre jeho zverencov. Tie sa po dvoch prehrách s Pov. Bystricou a N. Zámkami potvrdili, pričom v ďalšom kole hostia lídra súťaže.

KOŠICE. Na ostatné dve prehry sa snažia stavbári čo najskôr zabudnúť a chcú získať opäť pohodu do šatne i na palubovku. Podobne ako na Považí aj v sobotňajšom stretnutí sa nevyvarovali zbytočným chýbam v rozohrávke i koncovke, čo súperi využili.

Doplatili na stratu koncentrácie

Košičania mali pred spomínanými stretnutiami na súperových palubovkách deväťbodový náskok, ktorý sa razom zmenil už len na päť. Do záveru základnej časti sa ho bude mladý mančaft udržať, avšak v najbližšom kole ho čaká opäť tvrdý oriešok v podobe lídra súťaže. Stavbári sa z Nových Zámkov vracali s druhou najvyššou prehrou v sezóne a zhodou okolnosti obe si pripísali v priebehu dvoch týždňov. Na Považí prehrali o 12 gólov a teraz o deväť 28:37. Podobne ako predtým aj teraz doplatili na stratu koncentrácie a nedôsledne bránenie. "Len ťažko sa mi hovorí o posledných dueloch, v ktorých sme zakaždým nezvládli nejakú pasáž druhého polčasu. Stále máme nejaký herný výpadok, nedáme viaceré šance a súper nám odskočí na vyšší rozdiel a potom to už nevieme stiahnuť. V Nových Zámkoch sme nezachytili začiatok druhého polčasu, domáci získali rozhodujúci náskok. Aj keď sme neskôr znížili na rozdiel štyroch gólov na výraznejší zvrat to nestačilo a záver sme rovnako nezvládli," hovorí krídelník Tomáš Urban.

Prvý polčas ako na hojdačke

Obe družstvá začali veľmi svižne a do prestávky útoky na oboch stranách prevyšovali obrany. Skóre sa menilo ako na hojdačke a mierny odstup si stále udržiavali domáci. Padlo 36 gólov čo len potvrdzovalo rýchlu hádzanú. Danému tempu už v druhom polčase asi nestačili stavbári, ktorí si zrejme vybrali niekoľko minútový oddychový čas počas ktorého nedokázali streliť gól na rozdiel od domácich. "Po zmene strán sme nezvládli útok a nedarilo sa nám ani v obrane. Veľmi zle sme bránili a súper sa dokázal presadiť aj z druhej vlny. Na druhej strane my sme sa nedokázali niekoľko minút streliť gól, hoci sme sa dostali do šancí. Aj keď sme si verili, že by sme mohli získať nejaký bod z dvoch zápasov vonku nepodarilo sa nám to," smutne konštatoval T. Urban, ktorý dal sedem gólov v tomto stretnutí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.