Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Stavbári nepreverili prešovský Tatran

Sportnet|Publikované 10. feb 2009 o 00:00

Postupom do finále splnili cieľMedzi najlepšími štyrmi celkami hádzanárskej extraligy mužov ktoré bojovali v záverečnom turnaji Slovenského pohára

Postupom do finále splnili cieľ

Medzi najlepšími štyrmi celkami hádzanárskej extraligy mužov ktoré bojovali v záverečnom turnaji Slovenského pohára nechýbali hráči Inžinierskych stavieb Košice. Po semifinálovom triumfe s Považskou Bystricou sa vo finále stretli s prešovským Tatranom.

KOŠICE. Po roku sa opakovalo finále, ktoré sa stalo korisťou východniarov. Podobne ako v Nových Zámkoch aj teraz v Tatran handball aréne dominovali zeleno-bieli, keď mali liace duelu pevne v rukách od úvodného hvizdu rozhodcov po víťazstve 30:20 obhájili víťazstvo v Slovenskom pohári. Z posledných piatich ročníkov si zverenci trénera Rastislava Trtíka pripísal štyri prvenstvá. V histórii SP sa tešil Tatran z cennej trofeje po 13. raz a Košice sú druhým najúspešnejším celkom s deviatimi víťazstvami.

Olejár iba hľadisku

Na niekoľko týždňov vypadol zo zostavy stavbárov skúsený brankár Dušan Olejár, ktorý za začiatkom uplynulého týždňa podrobil u klubového lekára Ivana Staška artroskopii kolena. Semifinále ani finále sledoval v role diváka a pri chôdzi si pomáha francúzskymi barlami. "Verím, že ak všetko pôjde bez problémov, do troch týždňov by som mohol opäť stáť v bránke," prezradil Dušan. Jeho spoluhráčom sa vo finálovom stretnutí proti favorizovanému Tatranu nedarilo podľa predstáv a hlavne v prvom dejstve pôsobili rozpačito a nedokázali sa presadiť v koncovke. "Neviem si to vysvetli, že naša streľba do prestávky bola taká žalostná. Nedokázali sme sa presadiť z pivota, sedmičky ani z diaľky. Mrzí ma, že chlapci, ktorí sa dostali do streleckých príležitosti si to nevážili, a chýbalo viac snahy aj razancie. Chýbali nám Jano Kolesár a Maroš Baláž, ktorých sme v prvom polčase nedokázali nahradiť. V druhom to už bolo lepšie, ale súper mal dostatočný náskok, aby si víťazstvo nenechal uniknúť," prezradil tréner stavbárov Ján Hruščák. Aj keď jeho zverenci splnili pohárový cieľa a postúpili do finále, predsa len výkonom zaostali za očakávaním. Tréner vo finále šetril skúseného Kolesára, ktorý si doliečuje zranenie. "Pred nami sú extraligové boje, kde budeme potrebovať jeho skúsenosti. Pri neúčasti Olejára som dal príležitosť mladým brankárom, ktorí nesklamali a patrili k svetlejším stránkam môjho družstva vo finále."

Prešov sa súperom výkonnostne vzdiaľuje

Už niekoľko rokov dominuje v domácej súťaži prešovský Tatran, ktorý ma veľmi vyrovnaný káder. Na každý post ma rovnocennú náhradu a hoci v pohári nehral v najsilnejšom zložení na hre a výkone to nebolo poznať. Súperom sa každým rokom výkonnostne vzdiaľuje a badať to v každom stretnutí. Dalo by sa čakať, že to bude naopak a jednotlivé družstvá sa budú snažiť mu čo najviac vyrovnať a sťažiť pozícii, no realita je iná výkonnostná priepasť sa prehlbuje. "Prešovčania sa stále snažia hrať naplno, aby získali finančnú prémiu za strelenie štyridsiatich gólov v jednom zápase. Potešilo ma, že po zmene strán sme hrali lepšie a tak trocha sme vylepšili náš umelecký dojem z prvého polčasu. V ňom sme sklamali. Duel skončil nakoniec rozdielom desiatich gólov, hoci v počas zápasu to bolo aj viac. Bolo to aj tým, že sme v druhom dejstve viac bojovali a chceli favorita potrápiť," povedal na margo finále J. Hruščák. Košičania podobne ako vlani aj teraz skončili v pohári na druhom mieste, ktoré im pri zisku titulu Tatrana zaručí účasť v PVP. V ňom hrá prešovský Tatran už túto sobotu s rumunskou Constantou

Súvisiace články