Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

TASR|9. feb 2001 o 22:48

&ltp>Bratislava 9. februára (TASR) - Stav stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rusko v Bratislave je po prvom dni nerozhodný 1:1.

Bratislava 9. februára (TASR) - Stav stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rusko v Bratislave je po prvom dni nerozhodný 1:1. V druhej piatkovej dvojhre prehrala domáca jednotka Dominik Hrbatý s olympijským víťazom Jevgenijom Kafeľnikovom hladko v troch setoch 2:6, 3:6 a 5:7 v zápase trvajúcom 1:46 h. Ešte predtým zdolal Karol Kučera v päťsetovej dráme Marata Safina 3:6, 4:6, 6:3, 7:5 a 6:2. V sobotu je v Inchebe na programe od 15.00 h štvorhra, do ktorej obaja kapitáni predbežne nominovali všetkých štyroch aktérov prvého dňa, v nedeľu stretnutie ukončia záverečné dvojhry od 14.00 h.

Po Kučerovom skvelom výkone čakalo optimisticky naladené publikum vo vypredanej bratislavskej hale ďalší bod od Hrbatého, proti však bol v piatok mimoriadne koncentrovaný Kafeľnikov. Ten v úvode prvého setu pri svojom podaní úspešne čelil piatim brejkbalom domáceho hráča, vzápätí čistou hrou zobral 22-ročnému Bratislavčanovi podanie a od tej chvíle bol na dvorci jasným pánom. Presnými údermi, minimom chýb a razantnejším prechodom do útoku zobral Hrbatému vietor z plachiet, čo vyústilo do zisku prvého setu za 33 minút. Aj potom pokračoval profesorský výkon zo strany Kafeľnikova, ktorého nestrašila ani mimoriadne nepriaznivá bilancia s momentálnou slovenskou jednotkou. V druhom sete ruský hráč brejkol súpera v šiestej hre, stále veľmi dobre returnoval a súpera naopak nepustil v druhom dejstve ani k jednej brejkovej možnosti. Za 31 minút získal Kafeľnikov aj druhý set pre seba, v treťom viedol už 3:1 a hoci Hrbatý dokázal vyrovnať na 3:3, rozbehnutého protivníka nezastavil. Za stavu 4:5 zo svojho pohľadu síce ešte zdramatizoval vývoj ziskom čistej hry pri servise Kafeľnikova, vzápäti však chybami o psychickú výhodu prišiel a súper nemal problémy zápas ukončiť. Kafeľnikov dokázal Hrbatého zdolať zatiaľ iba dvakrát, v oboch prípadoch práve v Davisovom pohári.