Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Štatistiky: vedú Švédi a Česi

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

LISABON - Po skompletizovanom 1. kole bojov v základných skupinách ME 2004 vo futbale sa v oficiálnych štatistikách objavujú najčastejšie tímy Švédska a Česka.


Švéd Henrik Larsson. FOTO - ČTK/APŠvédi zaznamenali rekordné víťazstvo 5:0 nad Bulharmi, Česi zasa po heroickom výkone v ofenzíve otočili zápas s Lotyšskom z 0:1 na 2:1. Švédski hráči majú na konte okrem najväčšieho počtu gólov (5) aj najviac striel na bránku (9). Ďalších päť striel mierilo zo švédskych hláv a kopačiek mimo bránku, a to znamená aj najvyššiu efektivitu: 14 striel / 5 gólov - 36%. Najčastejšie strieľajúcim tímom boli v 1. kole Česi, ktorí počas tlaku vypálili na bránku Lotyšov a mimo nej dovedna 28-krát. Najviac rohov a ofsajdov majú zatiaľ na konte tiež Česi. Roh kopali zverenci trénera Brücknera 13-krát a v šiestich prípadoch sa ich hráči ocitli v ofsajde.

Tabuľku strelcov vedú po 1. kole Francúz Zidane a Švéd Larsson, obaja strelili po 2 góly. Najtrestanejším tímom sú Rusi, ktorí videli v zápase so Španielmi 5 žltých a 1 červenú kartu. Premenené pokutové kopy majú na konte Švéd Ibrahimovič a Zidane, neúspešný bol Angličan Beckham. (sita)

Súvisiace články