Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Štatistiku si dá zarámovať

Úsmev na tvári vydržal Daniele Hantuchovej vo Wimbledone celý zápas 1. kola. Ruske Anastasii Pavľučenkovej dovolila uhrať len jeden gem. (Autor: SME – ONDREJ GAJDOŠ)
Sportnet|Publikované 27. jún 2007 o 00:00

Daniela Hantuchová darovala Ruske Pavľučenkovej v 1. kole jediný gem. Našu tenistku priťahuje v Londýne iba jedno miesto - centrálny dvorec vo Wimbledone.

„Poďme Daniela, poďme na rande!“ povzbudzovali včera popoludní na dvorci číslo 11 našu tenistku Hantuchovú mladí Slováci a dobre sa pritom zabávali. Jozef z Popradu a Peter z Prievidze prišli do Londýna za robotou. V noci na utorok si v stane pred pokladnicou vystáli rad na lístky, aby videli najslávnejší turnaj na svete. Boli radi, že slovenská ženská jednotka prešla 1. kolom Wimbledonu expresne za 40 minút, ruskú juniorku Anastasiu Pavľučenkovú „zvalcovala“ na tráve 6:0, 6:1 a oni stihli na kurte číslo 4 aj časť duelu Dominika Hrbatého s Talianom Seppim. Potom už zamierili na centrálny dvorec na dramatickú dohrávku veteránov Henman - Moya.

Pavľučenková dostala lekciu

„Pravdupovediac, chlapcov v hľadisku som ani nevnímala. Neviem, ako ma povzbudzovali. Ale keď ma volali na rande, tak neboli prví. Už som dostala aj ponuky na sobáš,“ zasmiala sa Daniela.

Dobrú náladu si pripravila výkonom na kurte. Pätnásťročnej Pavľučenkovej, ktorá patrí medzi svetovú špičku v juniorskej kategórii, dala príučku, na ktorú Ruska tak rýchlo nezabudne. V prvom sete dostala Anastasia „kanára“ len za 18 minút, v druhom pustila naša tenistka súperke len jediný gem za stavu 0:0 pri podaní ruskej hráčky.

„Bolo chladno, fúkal vietor, a tak som chcela zápas čo najskôr ukončiť,“ vtipne hľadala vysvetlenie Hantuchová. No potom zvážnela: „Pavľučenkovú som nepoznala, prvý raz som ju videla na kurte. Hrala som trpezlivo, uvoľnene, vychádzal mi servis a výborne som cítila loptičku - mala som pocit, že som si s ňou mohla robiť, čo som chcela. Tak ma poslúchala,“ vravela 12. hráčka svetového rebríčka.

Nechcelo sa jej však veriť, že v celom zápase urobila len tri nevynútené chyby (Ruska 12) a dosiahla 20 víťazných úderov (súperka 3). „Tak túto štatistiku si musím dať zarámovať! Práve nevynútené chyby bývajú v mojej hre rozhodujúce,“ vravela. Po rýchlom zápase si podvečer naplánovala ešte tréning, aby bola na kurte aspoň dve hodiny.

Po Ruske príde Ruska

Daniela nadviazala vo Wimbledone na veľmi dobré výsledky z predchádzajúcich turnajov v Birminghame (štvrťfinále) a v Hertogenboschi (semifinále). „Tráva najviac vyhovuje mojej hre, Wimbledon je z grandslamových turnajov určite môj naj­obľúbenejší,“ povedala 24-ročná slovenská tenistka.

„Keď zahrám dobrý, čistý úder, tak väčšinou je to víťazný úder. Kým napríklad na pomalšej antuke majú ešte súperky čas, aby loptičku vrátili.“

V 2. kole čaká Hantuchovú ďalšia ruská tenistka, tridsiatnička Jelena Lichovcevová, s ktorou má zápasovú bilanciu 2:1, avšak posledný zápas vlani na tráve v Eastbourne s ňou v dvoch setoch prehrala.

„Je to nepríjemná, behavá, húževnatá hráčka. Ale ja sa cítim v pohode, verím si, že vyhrám,“ vravela Daniela. S mamou si tohto roku prenajali dom blízučko pri areáli, Londýn ako mesto ju počas Wimbledonu neláka. „Jediné miesto, ktoré ma tu priťahuje, je centrálny dvorec. A najlepšie by bolo dostať sa naň v druhom týždni - to by už znamenalo veľmi dobrý výsledok,“ želala si Hantuchová.

Jozef z Popradu (vľavo) a Peter z Prievidze pozývali vo Wimbledone Danielu Hantuchovú na rande. Nevšímala si ich, a tak stihli ešte zápas Hrbatého.

FOTO SME – ONDREJ GAJDOŠ

Súvisiace články