Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Štatistika velí Rožnavcanom konecne bodovat

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

Rožnava V 9. jesennom kole sa gemerskí štvrtoligisti hotujú bodovat. Obaja to budú mat zložité. Rožnava doma proti Krásnej chce pretrhnút smolu a

Betliar v Geci zas napravit domácu stratu v minulého kola.

Po Spišiakoch preverí celok Rožnavy další vlanajší úcastník III. ligy. Mužstvo SP MFK Rožnava je už tri kolá bez zisku bodu, nedalo ani gól a dostalo ich devät, co znamená, že je na predposlednej priecke tabulky. Nedelnajší súper Rožnavcanov, extretoligista z Krásnej, má za rovnaké obdobie na svojom konte 7 bodov, ked doma zdolal Hanisku (5:0) i Topolany (4:2) a v 7. kole získal na ihrisku v Barci cennú remízu (1:1).

Rožnava má už po polovici jesennej casti sezóny 2002/2003 na krku záchranárske práce a nutne potrebuje celok Krásnej zdolat. Ak to pritiahneme za pacesy, štatistika hovorí, že Rožnava bude bodovat. V 1. kole doma s Koš. N. Vsou 2:2, v 5. kole s Betliarom doma 3:2 a teraz je na rade 9. kolo. Remíza alebo tri body?

9. Krásna 831415:1510

15. Rožnava 8116 9:21 4

"Už je nacase, aby sme naplno zabodovali. Krásna je prijatelnejší protivník, ako naposledy doma Krompachy a preto verím, že sa naše mladé mužstvo dostane z útlmu a získame tri body. Iné ako vítazstvo je pre nás, v našom postavení, stratou, ktorá nás bude na konci sezóny mrziet," povedal pred dôležitým domácim duelom kormidelník Rožnavy Zoltán Breuer.

Futbalisti Tatrana Betliar sa predstavia v Geci. Tatranci sú v tejto sezóne úspešní, ked na svojom konte majú 4 vítazstvá, 3 prehry (všetky z ihrísk súperov) a jednu remízu, ktorú získali pred týždnom doma s kvalitným novácikom z Košickej N. Vsi.

7. Betliar841313:1513

10. Geca831417:2010

Z postavenia v tabulke vyplýva, že prípadným zaváhaním hostí sa Gecania môžu pred svojho súpera v tabulke dostat. Zvonku je každý bod cenný a Betliar sa môže udržat v hornej polovici pelotónu, najmä ked Geca naposledy doma s Moldavou iba remizovala 2:2. Vlani boli úspešní vždy domáci. V Geci podlahol Tatran 2:3 a doma zvítazili beltliarski hráci vysoko 4:0.

"Po strate dvoch bodov doma proti novácikovi, by sme radi získali vonku teraz aspon bod my. Boríme sa však so zdravotnými problémami, káder nie je kompletný, ale na pôde Gece chceme zabojovat. Ja sám som už dlhodobo zranený, chýbajú aj Vávra, Carnoky a Árvay. Navyše, otázny je štart Zdechovana a novej posily nášho kádra Szollosa," skonštatoval (ne)hrajúci tréner Betliara Marian Šlosár.

V skupine Juhozápad V. ligy spojil žreb v nedelnajšom 7. kole oboch zástupcov ObFZ Rožnava. Pod Soroškou je miernym favoritom novácik zo Štítnika, ktorý v posledných troch kolách neprehral a má na konte už 7 bodov. V minulej sezóne dobre hrajúci Jablonov je v tejto sezóne iba tienom svojho vlanajšieho obrazu. V tabulke sú plynári bez bodu poslední a majú vysoko pasívne skóre 3:22. Baníci sa už na ihriskách regionálnej sútaže cítia lepšie ako na zaciatku sútažného rocníka. Pred dvoma kolami dokázali uhrat bod i na pôde Harichoviec, co im dáva nádej na dobrý výsledok i v gemerskom derby.

11. Štítnik 62136:97

14. Jablonov 60063:220

G-0921-šport-IV.liga

V príprave odohrali Štítnicania prípravný duel s Rožnavou, ktorý skoncil nerozhodne 2:2.

"Do Jablonova cestujeme kompletní a našu zlepšujúcu sa výkonnost chceme potvrdit aj v derby. Súper má vo svojom strede niekolko skúsených hrácov, ale verím, že zodpovedným a disciplinovaným prístupom k hre uhráme dobrý výsledok a zabodujeme," uviedol tajomník TJ Baník Štítnik Tomáš Kuzma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.