Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šťastný Weiss chce pomôcť ČR: "Baráž je istá, no chceme byť 1."

Slováci mali v Severnom Írsku ruky vysoko nad hlavami. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 11. sep 2009 o 00:00

Šastný a spokojný s výsledkom aj výkonom zverencov bol po výhre 2:0 v Belfaste nad Severným Írskom tréner futbalovej reprezentácie Slovenska Vladimír Weiss.

Jeho tím nielenže uštedril domácim vo Windsor Parku prvú domácu prehru v 3. kvalifikaènej skupine, ale s 19 bodmi si poistil pozíciu lídra a dostal sa jediný bodík od istoty prvého miesta zaruèujúceho priamy postup na MS 2010 do JAR.

BRATISLAVA. Slováci najbližšie v kvalifikácii nastúpia doma proti Slovinsku 10. októbra, o štyri dni ich èaká vonku Po¾sko, ktoré debaklom 0:3 v Maribore stratilo šance na priamy postup aj baráž.

Výborní, disciplinovaní

Tréner Weiss priznal, že po takejto výhre sa mu hodnotí ¾ahko: "Hráèi boli výborní, disciplinovaní, aj keï trošku sme mali v úvode problémy, pretože emócie hrali pre domácich. Chceli sme hra na dvoch defenzívnych záložníkoch, Zdeno Štrba mal vykrýva priestor a Kamil Kopúnek bránil osobne McCanna, najlepšieho hráèa domácich do ofenzívy a tvorcu hry. Severní Íri sa snažili, ale my sme dali z peknej akcie prvý gól a dostali sme sa na koòa. Druhý polèas sme už odkontrolovali, aj striedania nám vyšli a Filip Hološko dal prekrásny gól."

Šachy so zostavou

Tréner SR opä zaujímavo zamiešal so zostavou. Za defenzívne štíty urèil Zdena Štrbu a Kamila Kopúnka, do stredu po¾a na posty krajných stredopoliarov duo mladých nevysokých Vladimíra Weissa ml. a Miroslava Stocha. Kapitán Róbert Vittek suploval úlohu suspendovaného Marka Hamšíka pod hrotom a podporoval Stanislava Šestáka v útoku. Weiss po súboji ocenil najmä èiernu robotu kapitána: "Vittek bol vynikajúci, hral pre kolektív. Dobre zastúpil Hamšíka v strede po¾a a bol to správny líder. Bola kritika na jeho výkonnos, ale Robo je správny kapitán pri neúèasti Mira Karhana a ja na neho nedám dopusti. Hráèom treba da dôveru a potom hrajú za tím. Robo sa oddal defenzíve, vybojoval ve¾a lôpt, vypracoval nieko¾ko šancí a bol výborný," uviedol 44-roèný kormidelník, pod¾a ktorého bola výhra Slovákov úplne zaslúžená: "Myslím, že naše víazstvo je zaslúžené. Ukázali sme dobrú hru, dobrú organizáciu hry, dobrý kolektív. Vittekovi dobre sekundovali všetci hráèi, nebol tam slabý výkon a vtedy mužstvo môže by úspešné. S výborným brankárom, výbornou organizáciou obrany. Som spokojný a som šastný."

Zápas dvadsaroèia

Výkon Slovákov ocenili aj domáci fanúšikovia, ktorí mali na staruèkom štadióne logickú prevahu. Weissovcom pripravili po súboji "standing ovations". Weissa len trošku mrzelo, že Poliaci neremizovali v Slovinsku, ale dostali lekciu 0:3, po ktorej padla hlava holandského kouèa Lea Beenhakkera: "Som z toho trošku smutný, lebo som chcel, aby sa rozhodlo už dnes. Takto nás to èaká v zápase proti Slovinsku. Máme mesiac na prípravu. Je to možno náš zápas dvadsaroèia. Potrebujeme bod. My máme baráž istú, ale chceme ís z prvého miesta. Bude to ažké. Otvorene hovorím, že chcem pomôc Ivanovi Hašekovi do baráže a tým pádom musíme vyhra. Musíme to zvládnu v hlavách."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články