Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šťastné ťahy trénera Karola Kisela - prvé striedanie oživenie, druhé vyrovnanie...

Sportnet|Publikované 19. sep 2004 o 22:00

Prešov - Nový tréner v službách prešovského FC Tatran Karol Kisel má v zeleno bielom šťastnú ruku. V stretnutí minulého kola na ihrisku v Senci

poslal v 53.minúte na trávnik Františka Dzuríčka. Ten sa mu za dôveru patrične odvďačil. V 76.minúte stretnutia nečakane vypálil z dobrých 30 metrov. Gólmana Senca tým vyplašil natoľko, že loptu neduržal a dobiehajúci Viazanko vyrovnal na konečných 1:1. Prvý Kiselov bod aj zásluhou prezieravého striedania. V derby Šarišanov so Zemplínčanmi výmenou Štiebera za Húšťavu priviedol obrat, v podobe narastajúcej ofenzívy Prešovčanov. Nuž a aj do tretice šťastná voľba. Devätnásť minút pred koncom sa K. Kisel rozhodol vytiahnuť z lavičky devätnásťročného mladíka, obrancu, ktorý zdá sa, má v krvi aj útočenie, Michala Pitera Bučka (na snímke s loptou). Ako uvádzame na inom mieste tejto športovej strany, už po svojom príchode, prvom kontakte s loptou to pred michalovským Belanom horelo. Odvážnym spôsobom šiel do hlavičkového súboja s obrancami Zemplína. Vzišiel z neho iba rohový kop a chvíľu po ňom štandardná situácia. Tie zväčša zahrával R. Tomko. V 72.minúte "načechral" loptu ľavačkou pred Belana. Najpohotovejšie zareagoval práve najčerstvejší futbalista na trávniku, Piter Bučko. K. Kisel teda vytiahol z rukáva ďalšieho mladíka žolíka a vyplatilo sa mu to. Druhú radosť v zápase mu pripravil útočník Pagor. Druhý raz v druholigovom zeleno bielom a prvý gól. Neustále burcovanie z priestoru vyhradeného sektoru sa novému kormidelníkovi vyplatilo. Hlasivky Karola Kisela určite vedia svoje, ale konečný efekt mu určite stál zato…