Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Stašova šestnástka Nemcom nakladala

Sportnet|Publikované 14. nov 2005 o 23:00

Košice Nielen seniorská hokejová reprezentácia Slovenska bola v akcii uplynulý týždeň. Rovnako A mužstvo, aj naša šestnástka sa predstavila v

Nemecku. Vo Füssene si zmerala sily s domácimi rovesníkmi. A konfrontácia dopadla pre naše nádeje úspešne. Vo všetkých troch prípravných súbojoch vyhrali presvedčivo 10:3, 7:2 a 6:2. S touto bilanciou nemohol byť tréner šestnástky Milan Staš nespokojný.

"Nemci sa v každom stretnutí pokúšali nájsť na nás nejakú zbraň. V poslednom súboji sme zvíťazili najmenším rozdielom, hoci po prvej tretine sme viedli už 4:1. Chlapci však už boli mysľou doma a v druhej tretine poľavili, boli si istí, že vyhráme. V druhej prestávke sme preto museli zvýšiť hlas. Ale berme to tak, že zvoľnenie sa mnohokrát týka aj dospelých a tu išlo o hráčov, ktorí sa po každej stránke ešte len formujú," podotkol Milan Staš.

Nemci preverili našu šestnástku len do istej miery. V každom súboji zjavne ťahali za kratší koniec. "Nepoznali sme ich silu. V osemnástke a dvadsiatke sú vyrovnaným súperom, občas nás porazia. Vo všetkom sme ich prevýšili, hádam okrem agresivity. Tú majú v sebe, čo je zrejme dôsledok pôsobenia kanadských trénerov."

Šestnástka nemá pred sebou žiadny vrchol sezóny. Hráči tejto vekovej kategórie len v národnom tíme zbierajú skúsenosti. "Do prvého šampionátu ostáva chlapcom vyše dvoch rokov. Už dnes sa však buduje neskoršia osemnástka. Samozrejme, v akcii chceme vidieť čo najviac adeptov," vraví Staš, ktorý je v Košiciach asistentom pri seniorskom tíme. Predtým z pozície trénera juniorky mohol jednoduchšie sledovať mládež, no ani teraz v tom problém nevidí. "Trebárs každú sobotu som na stretnutiach dorastu, či v Košiciach alebo v Prešove. No okrem toho mám svojich ľudí. Jedného kolegu v Bratislave, ďalšieho vo Zvolene, a tak mám dobrý prehľad o výkonnosti jednotlivcov."

Najbližšie sa šestnástka zíde v decembri. "Čaká nás turnaj vo švajčiarskom Huttwile, kde sa okrem domácich predstavia Fíni a Nemci. Vo februári pôjdeme opäť do Švajčiarska," predostrel Staš reprezentačné plány. Bol by rád, keby jeho tím dokázal nadviazať na výsledky z Nemecka. "Chlapci sa teraz rozchádzali dobre naladení, ale povedal som im, že našou snahou nemá byť porovnať sa s Nemcami, ale so svetovou špičkou, a to je Česko, Kanada či Amerika," dodal Staš.

Východniari agresívnejší

Vo Füssene dostali šancu aj reprezentanti klubov z východu. V nominácii Milana Staša sa ocitli: Tomáš Halász, Tomáš Hričina (HC Košice), Samuel Mlynarovič, Marek Imrich (HK Tatravagónka ŠKP Poprad), Michal Pichnarčík (PHK Prešov), Martin Dulák, Martin Bakoš (HK Spišská Nová Ves). "Nechcel by som nikoho spomínať osobitne. Chlapci sa snažili. Tí zo západného Slovenska hrajú o čosi technickejší hokej. Východniari boli zase agresívnejší, viac bojovali," pridal svoj postreh po troch stretnutiach s nemeckou šestnástkou tréner Milan Staš.

Füssen v kocke

Nemecko "16" - Slovensko "16" 3:10 (3:1, 0:2, 0:7)

Góly SR "16": Puna 3, Tatár 2, Goga, Méry, Potičný, Olša, T. Sýkora

Nemecko "16" - Slovensko "16" 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Góly Slovenska: Tatár, Hricina, Goga, Bakoš, Uhnák, Sýkora, Jankovský

Nemecko "16" - Slovensko "16" 2:6 (1:4, 0:0, 1:2)

Góly: Puna 2, Tatár, Hričina, Fiala, Indrych

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.