Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Štartuje prvá bedmintonová liga

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Košice - Úvodnými turnajmi v Košiciach a Bratislave odštartuje prvá liga zmiešaných družstiev v bedmintone. Osem kolektívov - Spoje Bratislava,

Lokomotíva Košice, Akademik TU Košice, CEVA Trenčín "A", "B", Ml. Trenčín, Čerti Nové Zámky a Beni Nitra - budú bojovať o majstrovský titul a o účasť v Dunajskom pohári. Posledný celkom zostúpi do II. ligy. Majstrovský titul obhajujú Spoje Bratislava, ale v novej sezóne sa najväčšie šance na prvenstvo dávajú košickým klubom Akademik TU a Lokomotíve, ktoré sa v telocvični na Jedlíkovej ulici stretnú v sobotu o 9.00 hod. vo vzájomnom zápase.

Akademik Košice disponuje silným kádrom, v ktorom nechýbajú ani posily - reprezentant ČR Skočdopole a slovenskí špičkoví hráči Mečar, Bobrovská, Tomčko, Eliaš a ďalší.

Lokomotíva Košice absolvovala tvrdú prípravu a bude sa opierať najmä o reprezentantky SR Orlovskú a Zabavníkovú, ale i posily z Bieloruska Gutareva a Koracha. Oba košické celky sa stretnú na turnaji s Nitrou a Novými Zámkami, ktoré tiež vo svojich radoch majú kvalitných hráčov.

Program - 9.00: Akademik Košice - Lok. Košice, Čerti N. Zámky - Beni Nitra, 11.00: Akademik Košice - Čerti N. Zámky, Beni Nitra - Lok. Košice, 14.00: Lok. Košice - Čerti N. Zámky, Akademik Košice - Beni Nitra.

(koz)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.